معرفی و نقد و دانلود کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت با قیمت و امکان خرید اینترنتی | جایی نو | جایینو

معرفی و نقد و دانلود کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت با قیمت و امکان خرید اینترنتی می پردازیم :

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب بیشعوری

 

کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت است که بیشعوری را بعنوان یک بیماری خطرناک در طول تاریخ بشری، به شما می شناساند و این مسأله را با لحنی طنزآمیز بررسی می کند.
اگر به دنبال راهنمایی مفید و باارزش در این زمینه هستید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید.
خاویر می گوید: بیشعورها، اشخاصی نابغه با هوش بالا هستند که بخاطر اعتماد به نفس کاذبی که دارند خودخواه هستند، فقط دنبال منفعت شخصی شان هستند و باعث آزردگی خاطر و آسیب و زیان رساندن به دیگران می شوند.

می توان گفت بیشعوری یک بیماری و بیشعور، بیمار محسوب می شود. نویسنده در کتاب پیش رو این مسأله را مورد بررسی قرار داده و با لحنی طنزآمیز و اتفاقاتی شبیه به واقعیت، به ما می گوید که جهان تحت تهدید بیماری همه گیر بیشعوری است و اگر فکی نکنیم، بیشعورها دنیا را تباه می سازند.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: اکثر افراد بیشعور را می شود از مشخصه تهاجمی رفتاری و قلدر بودنشان تشخیص داد. که اگر با زورگویی به آنچه می خواهند نرسند کلک می زنند و قانون را دور می زنند طوری که نتیجه کار آن چیزی شود که به سود آنهاست. شبیه چیزی که به نام انکار در موضوع اعتیاد وجود دارد، در بیماری بیشعوری هم به چشم می خورد. بدین معنی که فرد بیشعور مسئولیت رفتارش را نمی پذیرد، به راحتی زیر حرف و قولشان می زنند و اشتباهشان را قبول نمی کنند.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب بیشعوری

 

آنها فکر می کنند که همه چیز حتی قانون باید طبق سلیقه و منفعت آنها تبیین شده باشد و می توانند هر کاری دلشان بخواهد انجام دهند. درواقع بیشعوری مریضی است که منجر به سواستفاده کردن از دیگران، با بی شرمی و پررویی می شود. مشکلی که در حل این مرض وجود دارد، معمولا عدم پذیرش داشتن این بیماری، از طرف شخص بیمار است تا حدی که حتی اگر هم بپذیرد خود را از آن تبرعه کرده و دیگران را مقصر می داند.

خاویر کرمنت به صراحت در کتابی که نوشته، اینکه بیشعوری یک بیماری بد است را بیان کرده. اما نگران نباشید. او با صداقت اعتراف می کند که قبل تر خودش هم گرفتار این بیماری بوده و موفق شده خودش را نجات دهد. به همین خاطر این کتاب را نوشته تا به دیگران هم روش های حل این مشکل را آموزش دهد. مسأله بیشعوری جزء درگیری های فکری این نویسنده است. چرا که دیگر آثار او هم حول همین موضوعند که بیشعورهای گردن کلفت، بیشعورهای ابدی و توطئه بیشعورها از جمله آنها هستند و در همه آنها به ارزیابی زوایای متفاوتی از بیشعوری پرداخته و راه هایی را برای برخورد با آن هم به خوانندگان ارائه داده است.

قطعا کتاب بیشعوری در ایران طرفداران بسیاری دارد تاحدی که حتی آنهایی که خیلی کتاب نمی خوانند اسمش را شنیده اند. در این کتاب با راهکارهای عملی که بیان شده سعی شدهکه رفتار و عملکردهای نامناسب را شناسایی کنیم و نسبت به آنها عکس العملی درست داشته باشیم تا بتوانیم زندگی آرام و زیبایی را برای خود و اطرافیانمان خلق کنیم.

خاویر کرمنت به بیشعورها امید می دهد. بیشعوری کتابی است که همه را جذب خود ساخته است. راوی این کتاب به صورت اول شخص بیان شده ولی این موضوع نباید باعث شود که فکر کنید شما شامل آن خطاها نمی شوید. نویسنده گام اول برای حل مشکل بیشعوری را پذیرفتن آن می داند که خود به نوعی مشکل ترین گام موجود هم هست.

از لحظه ای که به خطاها و اشتباهات خود که باعث آزردن خاطر اطرافیانتان شده، پی ببرید گام اول را برای درمان شدن برداشته اید. هدف کرمنت هم از نوشتن این کتاب، ارائه راهکار است. همین که او خودش به بیشعوری خود در گذشته معترف است خود می تواند دلیلی بر اطمینان به سخن های او باشد چرا که خودش آنها را از سر گذرانده و صرفا شعار و نصیحت نیست. او بیشعوری را به اعتیاد به الکل یا دارو تشبیه می کند. وی حادترین مدل بیشعوری را آن می داند که فرد بیشعور خود از وجود آن بی خبر باشد.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب بیشعوری

 

لحن طنزآمیز کتاب کرمنت به میزان اثرگذاری آن بر روی مخاطب، می افزاید، مثلا اینطور می نویسد: همه دوستان و بیماران و حتی وجدانم اعتقاد دارند که همه به خوبی می دانند که من قبلا بیشعور بوده ام و دیگر نیازی به نوشتن آن نیست اما من می خواستم تا با تعریف گذشته و تجارب خودم به سایر بیشعوران جهان کمکی هرچند کوچک کرده باشم تا درمان شوند. همین روراستی او با خواننده کتاب، این کتاب را اینقدر پر مخاطب و باارزش کرده است. او می گوید به محض اینکه نشانه های بیشعوری را در وجودتان حس کردید باید فکر چاره باشید. کرمنت تا 40 سالگی دچار عارضه بیشعوری بود درحالی که خودش نمی دانست و نظرش این است که از هر سنی می توان اقدام به بهبود یافتن نمود. وقتی در مسیر درمان گام بردارید مشاهده می کنید که همه چیز چطور دگرگون می شود.

میان اطرافیانتان مورد احترام واقع می شوید و همه تمایل پیدا می کنند تا با شما ارتباط برقرار کنند. در محل کارتان هم روی حرف شما بیشتر حساب می کنند و شما را انسانی منطقی و آرام می دانند.

 

 

نویسنده کتاب بیشعوری

خاویر کرمنت دوره ای پزشک برجسته ای بود و جایگاه خوبی در میان همکاران و خانواده داشت. افراد زیادی دور و برش بودند، حرفش را قبول داشتند و نظرهایش مورد احترام دوستان و آشنایان بود. وی صاحب همسر و دو فرزند زیبا نیز بود و زندگی خوب و آرامی داشت. اما به جایی رسید که به گفته خودش زندگی با تمام توان در مقابلت قد علم می کند و به تو می گوید: تو یک بیشعور هستی! و دیگر زمان آن است که به عواقب کارهایت دچار شوی!
همه چیز با سرعت رنگ می بازد و همه دورش را خالی می کنند حتی خانواده اش او را ترک می کنند و به فلاکت می افتد.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب بیشعوری

 

این همان نقطه حساس زندگی کرمنت است. او درمی یابد که این اعتماد به نفس و احترام، درواقع ترسی بوده که اطرافیان از او داشته اند طوری که روی حرفش نمی توانسته اند حرفی بزنند چرا که از نوع عکس العمل غیرمنطقی و پرتنش او وحشت داشتند. به همین خاطر مصمم می شود تا این مشکل را اساسی از ریشه رفع کند. او به حرف ها و نظریات متخصصانی که می گفتند بیشعوری غیرقابل حل است اهمیت نداد و اثبات نمود که بیشعوری هم یک بیماری است و علاوه بر آن مسری و اعتیادآور هم هست. در نهایت نتیجه تحقیقات خود تبدیل به دستاورد محبوبش که همین کتاب بیشعوری باشد، گردید. کرمنت کتابش را در سال 1990 در آمریکا به چاپ رسانید.

کتاب بیشعوری در حقیقت سیری درونی و یک دگر اندیشی استکه نویسنده آن با بالاترین درجه از جرأت و راستی، رفتارهای اشتباه خود را ذکر می کند و از دوره ای می گوید که باعث رنجش خاطر اطرافیانش می شده. نوشته ای اعتراف گونه که در آن ناخوشایندترین رخدادها و عملکردهای ناصحیح را جسورانه با مخاطبین مطرح می شود. پس از عبور از این پستی بلندی های طاقت فرسا، کرمنت در نهایت موفق شد مجددا اطمینان خاطر اطرافیانش را نسبت به خود به دست آورد و از نو زندگی اش را پایه ریزی کند. وی درحال حاضر شاخه پزشکی را کنار گذاشت و روانپزشک بیشعورها شد تا برای ساختن زندگی ای سالم و آرام تر به آنها یاری رساند.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب بیشعوری

 

فهرست مطالب کتاب بیشعوری

این کتاب در ۵ بخش اصلی و ۲۴ فصل نوشته شده است.

بخش اول: چه کسی بی‌شعور است و چرا یک نفر باید بخواهد بی‌شعور باشد؟

سرگذشت فرد
چند سرگذشت دیگر
تعریف بی‌شعوری
ماهیت بی‌شعوری
شدت بی‌شعوری
بخش دوم: انواع بی‌شعورها

بی‌شعور اجتماعی
بی‌شعور تجاری
بی‌شعور مدنی
بی‌شعور مقدس‌آب
بی‌شعور عرفان‌باز
بی‌شعور دیوان‌سالار
بی‌شعور بیچاره
بی‌شعور شاکی
بخش سوم: وقتی جامعه بی‌شعور می‌شود

تجارب به‌مثابه بی‌شعور
دولت به‌مثابه بی‌شعور
خواندن، نوشتن و بی‌شعوری
بی‌شعوری در رسانه، یک اپیدمی واقعی
بخش چهارم: زندگی با بی‌شعورها

کار کردن با بی‌شعورها
وقتی دوست بی‌شعور است
ازدواج با آدم بی‌شعور
بی‌شعور مادرزاد
فرزندانِ والدین بی‌شعور
بخش پنجم: راه نجات

مراحل درمان
وسایل درمان

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب بیشعوری

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

معرفی و نقد و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر مارک مانسن با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر …