معرفی و نقد و دانلود کتاب جرات داشته باش اثر فردریک فانژه با قیمت و امکان خرید اینترنتی | جایی نو | جایینو

معرفی و نقد و دانلود کتاب جرات داشته باش اثر فردریک فانژه با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب جرات داشته باش اثر فردریک فانژه با قیمت و امکان خرید اینترنتی می پردازیم :

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب جرات داشته باش

 

کتاب جرأت داشته باش Oser: therapie de la confiance ، اولین بار در سال 2009 ، در فرانسه منتشر گردید.
فردریک فانژه درمورد هدفش از تحریر کتاب جرأت داشته باش چنین می‌گوید: در جایگاه یک روان پزشک، به این حقیقت دست یافتم که مشکل اساسی تمامی کسانی که می خواستند درمان شوند، کمبود اعتماد به نفس بود.
مشکلات ناشی از دردهای روحی و احساسی و یا مسائل مربوط به وظایف شغلی، به دلیل فقدان اعتماد به نفس ایجاد می شوند، مثلا: ترسیدن از درست انجام ندادن کارها، نگرانی بابت مورد قضاوت قرار گرفتن، ترس در زمینه دوست داشته شدن یا به کسی علاقه داشتن.
امکان دارد شما نیز در زمان هرگونه فعالیت بزرگ یا کوچک، به این نتیجه برسید که توان انجام دادن آن را ندارید. جای نگرانی نیست چرا که این احساسی مشترک در بین تمامی مراجعه کنندگان دکتر فانژه است و در حقیقت بررسی همین حس مشترک و یکسان، علت نوشتن این کتاب می باشد.

در کتاب جرأت داشته باش، فردریک فانژه، روش هایی مؤثر و کارا برای حل مشکل کمبود اعتماد به نفس برای شما بیان می کند. مطالعه این کتاب توسط فردریک فانژه به تمامی افراد جهان توصیه شده است.

فانژه اعتقاد دارد که اگر زمانی به صورت تصادفی، اعتماد به نفس فردی از دست برود، آسیب ها و مشکلات جدی ای برای آن فرد ایجاد می شود. او بیان می کند: قبلا اعتماد به نفس را یک خصوصیت ذاتی می دانستند اما در حال حاضر سرنوشت قطعی هر شخص نیست. چرا که می توان آن را تغییر داد، حتی اگر تا به امروز فکر می کردید اعتماد به نفس ندارید، حالا امکان دارید آن را کسب کنید.

در مقدمه کتاب نوشته شده توسط فردریک فانژه اینطور آمده : این کتاب در مورد تجارب مشترک میان مراجعه کنندگان او است. او همچنین می گوید: این کتاب را برای کمک به آنها نوشتم تا از مشکل اعتماد به نفس آسیب زا رهایی یابند. و خروج از حلقه شکست را برای آنها ممکن سازم. می خواهم تا آنها با مطالعه این کتاب، خود را بیشتر دوست داشته باشند، شجاعت انجام عمل و کار را پیدا کنند و جرأت زندگی دربرابر دیگران را پیدا کنند. مشکلی که وجود دارد و معمولا از بین می رود کمی احترام گذاشتن به خود و قدری هم خویشتن داری است.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب جرات داشته باش

 

یکی از مواردی که در کتاب جرأت داشته باش مهم است کمک گرفتن از نمودار، جداول و آزمایشاتی است که از طریق آن خواننده در حین خواندن کتاب، سطح تغییرات اعتماد به نفس خود را بسنجد. این نظرسنجی ها خواننده را جذب کتاب می کند و از مطالعه آن لذت بیشتری می برد.

 

سرفصل مباحث کتاب جرأت داشته باش

این کتاب توسط فردریک فانژه در 3 بخش نوشته شده است. در بخش اول نحوه عملکرد اعتماد به نفس، ارائه شده و لازم است تا همگی این بخش را با حوصله و دقت مطالعه نمایند.
از نکات مهم این بخش، توضیح حلقه شکست می باشد. که شامل مراحل زیر است:
1) گفتن این جمله به خودتان که: موفق نمی شوم.
2) پیش بینی کردن شکست
3) فکر کردن از شکست خوردن شما را می ترساند.
4) تمایلی به سعی و تلاش ندارید.
5) به عقب برمی گردید و هیچ کوششی نمی کنید.
6) نمی توانید به چیزی که خواسته و هدفتان است برسید.
7) به خودتان بها نمی دهید و از نحوه کارکردتان راضی نیستید.
8) بخاطر اینکه کاری انجام نداده اید احساس شرم می کنید.
9) خودتان را مورد سرزنش و بازخواست قرار می دهید: دیدی که نمی توانی کاری انجام دهی
10) این موضوع فرض اولیه شما را پررنگ تر می کند: به هیچ وجه به موفقیت نمی رسم! و این چرخه مرتبا تکرار می شود.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب جرات داشته باش

 

فردریک فانژه در توضیح موارد گفته شده، بیان می کند: این چرخه مشکل ساز، از مواردی است که برای اشخاص بی اعتماد به نفس مکررا اتفاق می افتد. نظر او این است که برای از بین بردن و توقف این حلقه، تنها لازم است یکی از مراحل گفته شده را معکوس کنیم آن وقت است که مثل ساعتی منظم و دقیق، چرخ دنده های اعتماد به نفسمان کار می‌کنند.

دومین قسمت از کتاب فانژه حول دیدگاه های مختلف و بعضا اشتباه که از دوران بچگی همراه ما بوده اند، صحبت می کند. همچنین مسائلی اساسی مثل نیاز به مورد پذیرش قرار گرفتن و دوست داشته شدن، را مورد سنجش قرار می دهد.
در این فصل از کتاب، دکتر فانژه مفهوم خودشیفتگی را ارائه می دهد و آن را به نوعی همان کمبود اعتماد به نفس عنوان می کند.
از دیدگاه او انسان های خودشیفته اشخاصی هستند که به دلیل کمبود اعتماد به نفس تنها به یک ویژگی و جنبه بخصوص از شخصیتشان، می بالند و این ازنداشتن اعتماد کامل به تمام ابعاد شخصیتی نشأت می گیرد. فانژه یکی از دلایل مهم در از دست رفتن اعتماد به نفس را پیش داوری کردن و قضاوت های بیجا می داند.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب جرات داشته باش

 

بخش پایانی کتاب فانژه درباره درمان های مؤثر در جهت بالا بردن اعتماد به نفس و ارائه راهکارهای کارآمد به خوانندگان این کتاب است. او می گوید روش های زیادی برای رفع این مشکل موجود است که انتخاب آن بستگی به این دارد که کدام یک برای چه کسی مناسب و کاربردی تر است. یکی از روش هایی که او در اختیار خوانندگان قرار می دهد این است که خود را بیشتر دوست بدارید. درمورد خودتان قضاوت منفی ننمایید. بر روی افکار منفی ای که عامل عقب راندن و یا مانع شما از پیشرفت رو به جلو هستند را تحت کنترل درآورید. سپس یک سری تمرین ها را برای افزایش قدرت اعتماد به نفس به شما می دهد که با انجام آنها اعتماد به نفستان تقویت شده و رشد پیدا خواهد کرد یکی از این تمرین ها، تمرین خودشناسی است که می تواند در جهت تغییر و بهبود رفتار و احساساتتان در جهت بالا بردن اعتماد به نفستان به شما کمک کند.

 

معرفی فردریک فانژه نویسنده کتاب جرأت داشته باش

فردریک فانژه، نویسنده ای فرانسوی، مشاور و روانشناسی توانا است. در 11 آوریل 1955 در لیون فرانسه به دنیا آمد. در سال 1983 مدرک عصب شناسی خود را از دانشگاه لیون گرفت و بعد از 2 سال کارشناسی ارشد را در رشته روانشناسی به اتمام رساند. شروع نویسندگی او در دهه 90 با منتشر کردن انواع مقاله های علمی در نشریات گوناگون بود. فانژه در همان دوران بود که به روان درمانگری علاقه پیدا کرد و آن را به طور تخصصی در پیش گرفت. برگزاری بیشتر از 200 کنفرانس و کارگاه در موضوعات متفاوتی از قبیل: افسردگی، استرس و .. ، از دیگر افتخارات اوست

فانژه درحال حاضر در دانشگاه های بلژیک، سوئیس و فرانسه تدریس می کند و در برنامه های تلویزیونی هم به عنوان مشاور و کارشناس از او دعوت می شود که پر بیننده ترین آنها، برنامه مجله سلامتی می باشد که حول موضوع راه های افزایش اعتماد به نفس است.

فانژه کتاب های مختلفی در رابطه با افسردگی، اعتماد به نفس و استرس به رشته تحریر درآورده است که 3 کتاب از او با نام های: زندگی مشترک جرأت می‌خواهدو مدیریت رفتارهای یکهویی و جرأت داشته باش؛ به فارسی ترجمه شده اند.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب جرات داشته باش

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

معرفی و نقد و دانلود کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب خودت را به فنا نده …