معرفی و نقد و دانلود کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری با قیمت و امکان خرید اینترنتی | جایی نو | جایینو

معرفی و نقد و دانلود کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری با قیمت و امکان خرید اینترنتی می پردازیم :

 

 مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

 

کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی توسط جان گری با موضوع روانشناسی نوشته شده که از پرمخاطب و پرفروش ترین کتاب های ترجمه شده در ایران نیز می باشد.این کتاب به 50 زبان زنده جهان ترجمه شده. محتوای این کتاب حول بیان روش هایی برای برقراری ارتباطی عاشقانه با وجود تفاوت های میان مردان و زنان است. همچنین، جان گری راهکارهای نویی را برای کاهش مشکلات در روابط زناشویی و افزایش سطح علاقه مندی میان طرفین ارائه کرده است.

این کتاب از جامع ترین کتاب ها در حوزه رهنمودهای روابط زناشویی میان مردان و زنان در سراسر جهان است. در بخشی از کتاب چنین می خوانیم: بیایید تصور کنیم که مردان اهل سیاره مریخ و زن ها اهل سیاره ونوس هستند. سالیان پیش در یکی از روزها یکی از ساکنان مریخ با تلسکوپ به تماشای بقیه سیاره ها نشسته بود و ونوس را کشف کرد. چشمشان که به ونوسی ها افتاد دچار حالتی شدند تا آن لحظه احساسش نکرده بودند. آنها عاشق ونوسی ها شدند . بعد…

نویسنده این کتاب، جان گری اعتقاد دارد که تفاوت های میان زنان و مردان به اندازه ای زیاد است که انگار هر کدام از سیاره ای متفاوت آمده اند: هرکدام اشتباها انتظار رفتار مشابه از دیگری دارند، اینکه احساساتشان مثل آنها باشد، شبیه آنها فکر کنند و رابطه برقرار کنند. درحالی که همه فراموش کرده ایم که مرد و زن تفاوت اساسی دارند و به همین دلیل است که دچار تضاد با هم می شوند.

 

کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی درباره چیست

این کتاب راهکارهای جدیدی برای کم کردن مقدار اصطکاک و مشکلات در زندگی و روابط زن و مرد، بیان می کند. این کتاب که از باارزش ترین کتاب های روانشناسی است با فروش میلیونی خود، به همه زوج ها پیشنهاد می شود. قدرت کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی در این است که با نشان دادن تفاوت های مرد و زن، پیوند آنها را تحکیم می بخشد. علاوه بر این راهنمایی هایی عملیاتی و کاربردی هم برای برطرف کردن بی توجهی و رنجش خاطر هریک از طرفین و ایجاد هر چه بیشتر عشق و علاقه به مرد و زن ارائه می کند.

 

جان گری می گوید که همین عدم فهم متقابل تفاوت های میان زن و مرد علت اصلی منازعات و تنش های زندگی زناشویی است. وی در کتاب پیش رو، مقوله ازدواج را از هر دو نگرش مورد بررسی قرار می دهد و متفاوت بودن نوع دیدگاه دو جنس مخالف را بیان می کند. سپس راه حل ها و روش هایی کارا و جامع برای اینکه بتوان تا حدودی این تفاوت ها را به تشابه تبدیل کرد، پیش رویتان قرار می‌دهد.

 

 مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

 

مسئله مریخ و ونوس

عنوان این کتاب، شاید یک داستان تخیلی را در ذهن شما تداعی کند ت یک کتاب در حوزه روانشناسی. اما دلیل این نامگذاری چیست؟ برخی اینطور می گویند که مردها مریخی اند چون در زمان انسانهای اولیه، به دنبال شکار بودند و زنان ونوسی هستند چرا که آنه به دنبال یافتن روش های ارتباطی و اجتماعی بودند برای بهتر تربیت کردن فرزندانشان. بنابراین زنان و مردان در دو سیاره مختلف هستند.

 

اما در دانشگاه پنسیلوانیا در سال 2014 یک تحقیق در جهت شناختن تفاوت های میان زنان و مردان صورت گرفت که در آن با 14 هزار زن و 17 هزار مرد که در 13 کشور متفاوت اروپا در حال زندگی بودند مصاحبه ای انجام شد. مصاحبه ای که پایه و اساس آن به یادآوردن خاطرات چندبخشی بود. این خاطرات به این دلیل مهم و موردتوجه بودند که با احساس فرد رابطه ای مستقیم داشتند. به این صورت که یک احساس بعنوان یک نشانه توسط مغز، انتخاب و آن خاطره یادآوری می شد. موقع یادآوری خاطره، آن را دوباره حس می کردند و بعد آن خاطره یادشان می آمد. نتایج این آزمایشات بدین صورت بود که میزان احساساتی بودن زنان و مردان ربطی به جنسیت آنها ندارد بلکه به موارد دیگری از قبیل محل سکونت آنها هم مرتبط است و بر روی رفتارشان مؤثر است.

 

نویسنده کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

جان گری، در دهه 1970 متولد شد. او یک کشیش مذهبی و دستیار ماهاریشی یوگی، از مؤسسان مدیتیشن سبک ترنسندنتال بود. 5 برادر داشت که یکی از آنها دچار مشکل دو قطبی بود که مدیتیشن او را درمان نمی کرد. به همین خاطر گری برای کمک کردن به او، شغلش را عوض می کند و رشته روانشناسی می خواند. شرایط زندگی او از جمله داشتن خانواده ای مردانه، با 5 برادر و علاوه بر آن کشیش بودن، باعث می شد در بین زنها که قرار می گرفت بسیار معذب شود و خود را با آنها در دو سیاره مختلف تصور می کرد. همین احساس غربت و تفاوت با زنان، نام کتابش را رقم زد.

 

وقتی جان گری مشکلات مراجعه کنندگانش را بررسی می کرد دریافت که مسأله اکثر آنها این است که همسرشان به حرفهایشان توجه نمی کند و این موضوع طرفین را آزرده خاطر می کند. وی مصمم شد تا با استفاده از روانشناسی معکوس این مشکل را رفع نماید بدین صورت که به حرف های آنها بیشتر گوش می داد.

 

 مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

 

مردان مریخی و زنان ونوسی چگونه نوشته شد ؟

رویکرد و روش جان برای نوشتن این کتاب جالب توجه است. او تلاش کرد تا با دیدی عدالت گونه و به دور از هرگونه قضاوت به بررسی و ارزیابی مردان و زنان بپردازد. بررسی های او نشان داد که مردان شبیه غارنشینان هستند. زمانی را برای خود می خواهند و این تنهایی برای سلامتی ذهنی مردان موردنیاز است.

در ادامه گری چنین توضیح می دهد: این خواستار تنهایی بودن به معنی کاهش میزان تمایل شوهرتان به شما نیست یا اینکه شما را نمی خواهد و به شما توجه ندارد فقط برای این است که به آنها حس مستقل بودن می دهد. جان، این علاقه در مردها را معادل و مشابه رفتار موجی زنان قرار می دهد. به این معنی که روحیه زن ها به امواج دریا می ماند گاها آنثدر شاد که سر از پا نمی شناسند و گاهی هم آنقدر عصبی که می تواند یک شهر را بسوزاند. جان گری به مردان می گوید بهتر است از این خصوصیت و روحیه همسرانتان استفاده کنید و مانند یک موج سوار حرفه ای حالات روحی گونانون زنان را درک کنند و با آن کنار بیایند.

 

 مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

 

جان گری کتاب خود را در مدت 12 هفته به اتمام رساند که در بیش از 50 هزار نسخه تنها در همان سال ابتدایی منتشر شدنش فروخته شد و بسیاری از مخاطبینش بیان کردند که راهنمای خوبی برای کمک به روابط عاشقانه انسان های زیادی بود.

 

نقد کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

برخی از مخاطبین و خوانندگان این کتاب، نویسنده را به جنسیت گرایی محکوم کرده اند. اینکه گری در کتابش به وضوح از تفاوت های میان زنان و مردان می گوید، باعث اعتراض و جبهه گیری آنان شده است. نقدی که به کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی وارد می دانند به این دلیل است که بیان این مسأله که زن و مرد تفاوت های اساسی با هم دارند و از دو سیاره گوناگون هستند، باعث می شود که بیشتر از هم دور شوند. و همین احساس، می تواند باعث فروپاشی خانواده ها و انسان ها شود. نظر آنها این است که تمامی انسانها باید به دور از بحث جنسیت خود، در کنار هم زندگی کنند.

شاید بتوان گفت که هر دو نگرش به نوعی صحیح هستند، اما جان کگری هدف نوشتن کتابش را ایجاد راهی برای کم کردن میزان تنش ها و مشکلات روابط عاشقانه عنوان کرده است و نظرش این است که: شناخت درست طرف مقابل، باعث می شود او را بهتر درک و احساس نمایید و زیاد شدن محبت و علاقه میان زن و مرد فقط با رفع مشکلات امکانپذیر است.

همچنین جان، در کتاب تأثرگذار خود بیان می کند: تا موقعی که مرد و زن این مسأله را درک ننمایند که با هم اختلاف و تفاوت های اساسی دارند مثل نوع نیازها، انتظارات و علایقشان و… مدام با هم به مشکل برمی خورند و به بحث و کشمکش با هم می پردازند و نمی توانند یکدیگر را بفهمند درنتیجه دائما دچار تضاد با هم شده و از دست هم دلخور و عصبی می شوند.
مثلا مرد خانواده انتظار دارد که همسرش مثل او باشد و شبیه به او رفتار کند و خواسته اش، خواسته او باشد و برعکس…

 

فهرست مطالب کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

مردان مریخی، زنان ونوسی
شناخت تفاوت ها
برقراری ارتباط
همکاری بیشتر
در خود فرو می‌روند
تصدیق و تایید
توجه و درک

 

 مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

 

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

معرفی و نقد و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر مارک مانسن با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر …