معرفی و نقد و دانلود کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری با قیمت و امکان خرید اینترنتی | جایی نو | جایینو

معرفی و نقد و دانلود کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری با قیمت و امکان خرید اینترنتی می پردازیم :

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب شازده کوچولو

 

شازده کوچولو، نثری است که به صورت شعر نوشته شده، نوشته ای که سراسر معانی شاعرانه و ناب است. شازده کوچولو رویایی واقعی است که درون انسان بوجود آمده. این کتاب در عین خیال انگیز بودن، قابل لمس و واقعی هم هست، مملو از تمامی زیبایی، واقعیت ها و احساس های واقعی بوده و عاری از هرگونه دورویی، پستی و دروغ است. شازده کوچولو در این کتاب، راستی و درستی را همچون پرنده هایی سپید بال، به آن کسانی که عاشق زیبایی و حقیقت هستند، تقدیم می کند. آنها همراه با شازده کوچولو یکصدا می گویند: آنچه اصل است، از دیده پنهان است. در قسمتی از داستان اینگونه آمده: اگر به آدم بزرگ ها بگویید خانه ای زیبا دیدم ساخته شده با آجرهای قرمز که قسمت جلویی پنجره های آن پر از شمعدانی و روی پشت بامش کبوترهای زیادی بودند، امکان ندارد بتواند آن را در ذهنش تصور کند. باید حتما به آنها گفت خانه ای صد میلیونی دیدم تا با صدای بلند بگویند: اوه، چقدر زیبا! یا مثلا اگر به آنها بگویید: دلیل وجود شهریار کوچولو این بود که می خندید و بامزه بود و دوست داشت یک بره داشته باشد و خواستن یک بره، دلیل خوبی برای وجود داشتن هر کسی است. شانه هایشان را بالا می اندازند و مثل یک بچه کوچک با شما برخورد می کنند. اما اگر به آنها بگویید: نام سیاره ای که در آن بودم و از آنجا آمدم اخترک ب 612 است. بی چون و چرا می پذیرند و دیگر هیچ سوال دیگری از شما نمی پرسند. آدم بزرگ ها این مدلی اند. نباید از دستشان ناراحت شد. بچه ها باید آدم بزرگ ها را ببخشند.

آنتوان دو سنت اگزوپری در زمان عمر کوتاه خود بیشتر از 10 کتاب نوشت. در سن 42 سالگی کتاب زیبای شازده کوچولو را به رشته تحریر درآورد و این کتاب در آمریکا برای اولین بار چاپ و منتشر گردید. می توان گفت شازده کوچولو حاصل تلاش این نویسنده فرانسوی و تجارب او در طی 42 سال عمر اوست. اگر زندگی دو سنت اگزوپری را مطالعه نماییم خواهیم دید که شازده کوچولو را می شود قسمت هایی از داستان زندگی او برشمرد. کتاب شازده کوچولو اول بار به زبان انگلیسی و فرانسوی در آمریکا به چاپ رسید سپس بعد از فوت آنتوان، در فرانسه انتشار یافت.

کتاب شازده کوچولو با نام انگلیسی the little prince برای اولین بار در نیویورک و در سال 1943 انتشار یافت. ولی شروع نوشتن این کتاب توسط اگزوپری از سال 1941 شروع شده بود و تصویرگری آن را هم خودش با مداد و آبرنگ انجام داد. شازده کوچولو از جذاب و پرمخاطب ترین کتاب ها در سراسر دنیا و از آثار مهم این نویسنده می باشد.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب شازده کوچولو

 

شازده کوچولو یک داستان نسبتا کوتاه است که وقایع خارق العاده و هیجان انگیز آن به نوعی حالتی فلسفی پیدا می کند که این فلسفه به زلالی یکرنگی یک بچه است که با زبانی روان و خیال گونه بیان می شود. این کتاب در سال 2007 ، برگزیده کتاب سال فرانسه شد و تا به امروز به بیشتر از 300 زبان ترجمه گردیده است. در سینما و ساخت چند فیلم هم از داستان شازده کوچولو الهام گرفته شد که تازه ترین آن در سال 2015 انتشار یافت. مارک آزبرن، کارگردان پویانمایی رایانه ای سه بعدی، به زبان انگلیسی بود که کشور فرانسه آن را طبق داستان شازده کوچولو ساخت که قسمت هایی از داستان را با استفاده از روش انیمیشنی استاپ موشن، تهیه کرد. باید گفت شازده کوچولو فقط یک داستان ساده نیست بلکه روایت داستان زندگی انسانها است که معانی و مفاهیم جدیدی را در اختیار ما قرار می دهد.

علاقه مندی که مردمان کشور فرانسه نسبت به شازده کوچولو داشتند باعث شد تا فروشگاهی در پاریس راه اندازی شود و در آن در حدود 600 کالا مرتبط با شازده کوچولو به فروش برسد.

 

داستان زندگی آنتوان دوسنت اگزوپری

آنتوان، متولد سال 1900 در شهر لیون فرانسه است. در سن 14 سالگی پدرش را از دست داد و مادرش به تنهایی او را بزرگ و تربیت نمود. ولی بعد از اینکه برادرش هم فوت کرد، زندگی را او باید اداره می کرد.

اگزوپری در سن 21 سالگی به استخدام نیروی هوایی فرانسه درآمد و به کار مکانیکی مشغول شد بعدتر در جنگ جهانی بعنوان یکی از بهترین هوانوردان شناخته شد. وی به خاطرنوع شغلی که داشت به جای جای دنیا سفر کرد و در میان مردمان ملت های متفاوت زندگی را تجربه کرد.
پرواز بر فراز آسمانها به اگزوپری دیدی وسیع نسبت به جهان پیرامونش داد به طوری که تأثیر این تفکر عمیق را در نوشته هایش بخصوص اثر جهانی اش، شازده کوچولو، می توان به وضوح مشاهده نمود. اگزوپری در طول سفرهای خود به به آفریقا، آمریکا و.. با هواپیمای شخصی اش، حوادثی را از سر گذراند. اما این خوش شانسی دیری نپایید و در سال 1935 ، هواپیمای او که قصد رکورد زدن در پرواز میان پاریس و سایگون را داشت در یک بیابان در آفریقا دچار مشکل فنی شد و اگزوپری مجبور شد در همان منطقه فرود بیاید که همین موضوع باعث شد چند سال بعد شازده کوچولو را بنویسد.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب شازده کوچولو

 

اگزوپری با چاپ کتاب های باد، شن و ستاره ها در سال 1939 موفق به کسب دو جایزه ادبی در آمریکا و فرانسه شد و کارگردان مشهور فرانسوی، ژان رنوار در رابطه با ساخت فیلمی بر اساس این داستان با آنتوان اگزوپری مشورت نمود ولی تهیه کننده ای برای آن پیدا نشد. در همین دوران و با شروع جنگ جهانی دوم بود که اگزوپری به ارتش پیوست و پروازهای گوناگون نظامی انجام داد در این سالها که فرانسه به اشغال آلمانی ها درآمده بود او به آمریکا تبعید شد و در همین زمان که یک سال قبل از مرگ او بود کتاب های داستان دژ، شازده کوچولو و خلبان جنگی را نوشت.

از موارد قابل توجه درمورد داستان شازده کوچولو می توان مقدمه این کتاب را عنوان نمود که او در آن، کتاب را به دوست صمیمی اش، لئون ورث، که حدود 20 سال بزرگتر از او بود تقدیم نمود. روابط آنها بسیارصمیمی مانند دو برادر بود ولی آنتوان، کتاب را به کودکی او تقدیم کرده و برای خوانندگان چنین گفته است: از بچه ها معذرت می خواهم که این کتاب را به یک آدم بزرگ هدیه داده ام اما دلیلی قانع کننده برای این کار دارم و آن این است که این بزرگتر، بهترین دوست من در تمام دنیا است.

اگزوپری 44 سال زندگی کرد و در دوران زندگی خود کتاب های باارزشی از جمله: زمین انسانها، پرواز شبانه، هوانورد و نامه یک گروگان، از خود به یادگار گذاشت. او علاوه بر اینکه خلبانی شجاع و وطن دوست بود تجارب زندگی خود را نیز در داستان ها و رمان های خیال انگیز و رویایی خود به تصویر کشید.
در رابطه با مرگ دوسنت اگزوپری خبرهای متفاوتی موجود است ولی گفته مشترک آن است که او در یکی از پروازهای خود، در سال 1944 دیگر بازنگشت و دیگر دیده نشد.

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب شازده کوچولو

 

جملات زیبای کتاب شازده کوچولو

مفهوم دنیا برای پادشاهان خیلی ساده است: همه مردم رعیت هستند. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۵۳)

من سیاره‌ای را می‌شناسم که در آن مردی سرخ چهره هست. این مرد هرگز گل نبوییده، هرگز به ستاره‌ای نگاه نکرده، هرگز کسی را دوست نداشته و هرگز کاری بجز جمع کردن، انجام نداده است. هر روز هم تمام مدت مثل تو پشت‌سرهم تکرار می‌کند که: «من یک مرد جدی هستم یک مرد جدی!» و از غرور و نخوت باد به دماغ می‌اندازد. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۴۱)
آدم‌بزرگ‌ها ارقام را دوست دارند. وقتی با ایشان از دوست تازه‌ای صحبت می‌کنید هیچ‌وقت از شما راجع به آنچه اصل است نمی‌پرسند. هیچ‌وقت به شما نمی‌گویند که مثلا آهنگ صدای او چطور است؟ چه بازی‌هایی را بیشتر دوست دارد؟ آیا پروانه جمع می‌کند؟ بلکه از شما می‌پرسند: «چند سال دارد؟ چند برادر دارد؟ وزنش چقدر است؟ پدرش چقدر درآمد دارد؟» و تنها در آن وقت است که خیال می‌کنند او را می‌شناسند. اگر شما به آدم‌بزرگ‌ها بگویید: «من خانه زیبایی دیدم پشت‌بامش کبوتران…»، نمی‌توانند آن خانه را در نظر مجسم کنند. باید به ایشان گفت: «یک خانه صدهزار فرانکی دیدم!» آن وقت به بانگ بلند خواهند گفت: به به! چه خانه قشنگی! (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۲۹)

اکنون شش سال است که دوست من با گوسفندش رفته است. من اگر در اینجا سعی می‌کنم بتوانم او را توصیف کنم برای این است که فراموشش نکنم. جای تاسف است که دوست فراموش بشود. همه مردم رفیق نداشته‌اند. من هم می‌توانم مثل آدم‌بزرگ‌ها بشوم که جز به ارقام به هیچ‌چیز علاقه ندارند. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۳۱)

شازده کوچولو گفت: آدم‌ها در قطارهای تندرو می‌چپند ولی نمی‌دانند پی چه می‌گردند. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۱۰۳)

در سیاره شازده کوچولو دانه‌های وحشتناکی وجود داشت… و آن، تخم درخت بائوباب بود. زمین سیاره از آن پر بود. و بائوباب درختی است که اگر دیر به فکرش بیفتند دیگر هیچ‌گاه نمی‌توانند شرش را بکنند، چون تمام سیاره را فرا می‌گیرد و آن را با ریشه‌های خود سوراخ سوراخ می‌کند، و اگر سیاره بسیار کوچک باشد و درختان بائوباب زیاد باشند سیاره را می‌ترکانند. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۳۵)

تو خودت را محاکمه خواهی کرد. این دشوارترین کار است. محاکمه خود از محاکمه دیگران مشکل‌تر است. تو اگر توانستی درباره خود درست قضاوت کنی قاضی واقعی هستی. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۵۸)

خودپسندان بجز وصف خود هرگز چیزی نمی‌شنوند. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۶۱)

روباه به فکر قبلی خود بازگشت و گفت: زندگی من یکنواخت است. من مرغ‌ها را شکار می‌کنم و آدم‌ها مرا. تمام مرغ‌ها به هم شبیهند و تمام آدم‌ها با هم یکسان. به همین جهت در اینجا اوقات به کسالت می‌گذرد. ولی تو اگر مرا اهلی کنی زندگی من همچون خورشید روشن خواهد شد. من با صدای پایی آشنا خواهم شد که با صدای پاهای دیگر فرق خواهد داشت. صدای پاهای دیگر مرا به سوراخ فرو خواهد برد ولی صدای پای تو همچون نغمه موسیقی مرا از لانه بیرون خواهد کشید. (کتاب شازده کوچولو – صفحه ۹۱)

 

مشاهدۀ نسخۀ کامل کتاب شازده کوچولو

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

معرفی و نقد و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر مارک مانسن با قیمت و امکان خرید اینترنتی

در این مطلب به معرفی و نقد و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر …