اشتباهات خرید خانه ( بخش سوم ) | پیردانا
اشتباهات خرید خانه ; اشتباهات رایج ( بخش سوم ) | پیردانا
اشتباهات خرید خانه ; اشتباهات رایج ( بخش سوم ) | پیردانا

اشتباهات خرید خانه ( بخش سوم ) | پیردانا

اشتباهات خرید خانه –  بخش سوم

خرید خانه یک روند حساس است و اگر شما احساسی و بی منطق وارد این پروسه شوید به احتمال زیاد دچار دردسر های زیادی می شوید.

از جمله اشتباهاتی که در روند خرید خانه رخ می دهند به شرح زیر هشتند ؛

برای دیدن بخش اول و بخش دوم از آموزش خرید و فروش املاک کلیک کنید.

 اشتباه هفتم : پا پس کشیدن

گرفتن یک تصمیم درست ، یک عمل بسیار سخت است ، اما نباید زیاد طول بکشد، از دست دادن ملکی که شما تقریبا برای خرید آن بودید ، اما کسی دیگر از شما پیش دست کرده است و آن را قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید ، برای خرید آن دست به کار شده است خیلی ناراحت کننده است .

و حتی ممکن است به شما ضرر های اقتصادی وارد کند ، بهتر بگوییم مثلا شما دارای شغل آزاد هستید و برای خودتان کار میکنید ، مسلما برای شما بیشتر از هر کس دیگر زمان ، پول است .

هرچه انرژی و وقت خود را به جای انجام دادن کارتان به جست و جوی خانه بگردید ، به کار خود و در نتیجه درآمدتان لطمه زدید ، به تاخیر انداختن غیر ضروری خرید خانه ، کار اشتباهی است . اگر شما ماشه را زود نکشید کس دیگری این کار را می کند و شما باید بیشتر جست و جو کنید و زمان بیشتری را از دست می دهید . لطفا روند خرید خانه را دست کم نگیرید ، زیرا بسیار زمان بر و از هم گسیخته است.

اشتباه هشتم : پیشنهاد دادن قیمت بدون برآورد

اگر رقابت زیادی در بازاری که شما قصد در آن را دارید وجود داشته باشد ، خیلی راحت ممکن است در رقابت شکست بخورید و یا اگر بخواهید پیش دستی کنید و در ابتدا قیمت زیادی پیشنهاد دهید هم ، دچار مشکل می شوید .

در این صورت دو اشتباه رخ می دهد ; اولا اگر قیمت بالایی پیشنهاد دهید ممکن است در پرداخت آن دچار مشکل شوید و یا وامی که روی آن حساب کرده بودید ، قیمت خانه را پوشش ندهد . دوم اینکه اگر زمانی قصد فروش خانه را داشتید ، بازار ملک مانند زمانی که آن را خریدید و یا بدتر از آن باشد ، در فروش آن دچار مشکل می شوید .

با مشورت با یک کارشناس املاک و با تخمین زدن خانه های مشابه که به تازگی فروخته شدند مطمئن شوید قیمت خانه هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ موقعیت معقول باشد .

 نتیجه :

این طبیعی است که در روند خرید خانه پای احساسات وسط بیاید ، خرید خانه یک تصمیم بزرگ است و به همین دلیل باید مطمئن شوید که انتخابتان عقلانی است .

آرام باشید و به احساسات خودتان مسلط باشید و در آخر سعی کنید خانه ای بخرید که هم از لحاظ احساسی و از لحاظ منطقی و مالی مناسب است .

برای دیدن بخش اول و بخش دوم از آموزش خرید و فروش املاک کلیک کنید..

ما را در فیسبوک پیردانا و گوگل پلاس پیردانا همراهی کنید!

لطفا با امتیازدهی ستاره ای به این مطلب در پایین این صفحه ، ما را در بالا بردن کیفیت مطالب یاری کنید !

دربارۀ جایینو

بلاگ جایینو | پایگاه اینترنتی آموزش ترفند های خرید و فروش املاک , تبلیغات و بازاریابی , ثروت و موفقیت , دکوراسیون داخلی و فنگ شویی

Check Also

خرید آپارتمان و سرمایه گذاری | گروه اقتصاد و تجارت پیردانا

خرید خانه و آپارتمان و سرمایه گذاری در بازار ملک

چه کسانی نباید صاحب خانه شوند ؟ ( شرط خرید آپارتمان ) درست است که …