روانشناسی ثروت | راه و روش پولدار شدن موفقیت ثروت
روانشناسی ثروت | راه و روش پولدار شدن موفقیت ثروت
روانشناسی ثروت | راه و روش پولدار شدن موفقیت ثروت

روانشناسی ثروت | راه و روش پولدار شدن موفقیت ثروت

“در زندگی ،نه به آنچه که می خواهید بشوید؛ بلکه به آنچه هستید تبدیل می شوید.”     (لز براون)

روانشناسی ثروت | راه و روش پولدار شدن موفقیت ثروت

حداقل پنج روز در هفته، هر روز صبح زود از خواب بلند می شوید و با هزار بدبختی در اوج ساعات ترافیک، مسیری را طی می کنید تا هشت ساعت دیگر از زنگی خود را صرف کاری کنید که دوستش ندارید.

پس از انجام کاری که اجازه نمی دهد آنچه را که دوست اشته اید انجام دهید باید با هزار مکافات در اوج ترافیک به خانه بازگردید تا بتوانید خانواده ی خود را ببینید؛ کسانی که کمتر از اغلب همکارانتان، درباره ی شما می دانند.

و در نهایت به عنوان پاداش این سختی ها به اندازه ای پول می گیرید که فقط بتوانید صورت حسابهایتان را بپردازید و دو هفته در سال بتوانید به تعطیلات بروید تا ذره ای از طعم آزادی را بچشید.

پیش از آنکه خیلی در تعطیلات  به شما خوش بگذرد به سرعت به سرکارتان بر می گردید و 50 هفته ی ملال انگیزِ دیگر منتظر می مانید تا در تعطیلات بعدی پا به فرار بگذارید!

این است آن زندگی که می خواهید ده ،بیست یا شاید سی سال دیگر به آن ادامه دهید؟!

شغل اکثر مردم نه تنها به آنان امنیت مالی نمی دهد بلکه آزادی آنان را نیز سلب می کند و حتی اغلب شغلها زندانهایی با حقوق خوب هستند تازه با این تفاوت که در زندان موانع فیزیکی شما را از رفتن به هرجا و آزاد بودن باز می دارد اما این شغلها با موانع مالی و ذهنی شما را حبس کرده اند!

اما راهِ چاره چیست ؟!

چاره ی رهایی از وضعیت و رسیدن به موفقیت و ثروتمند شدن فقط و فقط یک چیز است ؛

“تنفر از آنچه اکنون هستید و تصمیم برای رسیدن به آنچه دوست دارید باشید” 

تمام آنچه هر کسی در زندگی تجربه می کند و بدست می آورد فقط و فقط حاصلِ انتخاب های او در هر لحظه از زندگیِ اوست، انتخاب های امروز شما زندگی فرداهای شما را می سازند پس اگر می خواهید به چیزی برسید که اکنون ندارید باید تصمیمی بگیرید که تا به حال نگرفته اید.

موفقیت و ثروتترین ثروتمندانی که با کارآفرینیِ خود، به ثروت رسیده اند از یک تصمیم در یک لحظه ی موفقیت و ثروت ساز مسیر زندگی خود را بدست گرفته اند و دیگر دنباله روی آنچه برایشان رقم می خورده است نبودند.

بدترین شرایط در زندگی، موفقیت و ثروت را می سازند چرا که انسان در لحظاتِ سخت است که بیشترین انگیزه را برای تغییر دارد.

خطرناک ترین عامل تضعیف کننده ی روحیه و انگیزه ی شما برای تغییر، رضایت از داشتن یک زندگیِ معمولی و متوسط است

وقتی تصمیمی از روی احساس و انگیزه برای تغییر وضعیت کنونی زندگی گرفته اید سپس باید از روی منطق، هدفی مشخص برای رسیدن به آینده ای روشن، تعیین کنید زیرا؛

“اگر ندانید که می خواهید به کجا برسید، به هیچ جایی نمی رسید”

هدف گذاری شما باید بر اساس علایق شما و با نیم نگاهی به شرایط و پتانسیلهای اطراف شما باشد و نه بر اساس شرایط !

اگر شما کاری را انجام دهید که از ان لذت می برید مطمئن باشید که در آن موفقیت و ثروتنیز می شوید زیرا در انجام کاری که دوستش دارید احساس خستگی و ضعف به خود راه نمی دهید و فقط به جلو حرکت می کنید و این یعنی موفقیت و ثروتحتمی !

اما شاید فکر کنید که کاری را دوست دارید که هیچ مهارت و تجربه ای در آن ندارید و در این حالت چه تضمینی برای موفقیت و ثروتاست؟ و آیا انتخاب این کار به جای کاری که در آن سالها تجربه داشته اید تصمیمی درست است؟!

در پاسخ فقط و فقط یک تضمین برای موفقیت و ثروتشما در کار جدیدتان است؛ “علاقه ی کاری”

بله درست است، وقتی شما شیفته ی انجام کاری باشید آنقدر در آن اصرار می کنید که هر مهارت و تجربه ای برای موفقیت و ثروتنیاز باشد را بدست می آورید پس؛

برای موفقیت و ثروتحتمی، اساس انتخاب شغل باید علاقه باشد و بس.

 

مراقب افکارتان باشید، آنها تبدیل به سخنان تان می شوند 

مراقب سخنانتان باشید، آنها تبدیل به اعمال تان می شوند

مراقب اعمالتان باشید، آنها تبدیل به شخصیت تان می شوند

مراقب شخصیت خود باشید زیرا تبدیل به سرنوشت تان خواهد شد.
فرانک اَوتلا(Frank Outlaw)

اصلی ترین ویژگی تمام افراد ثروتمند که با تلاش خود به موفقیت و ثروت رسیده اند، باورِ آنهاست ؛

در راه رسیدن به موفقیت و موفقیت و ثروتتنها یک مانع اصلی بر سر راه شماست و آن،”تفکر و باور شما از خودتان” است که اگر این تفکر همسو با جهت حرکت شما باشد از بزرگترین مانعبه “اصلی ترین کلید موفقیت شما” تبدیل می شود.برای روشن تر شدن این موضوع ؛

  • چراغ قرمز سر یک چهار راه را در نظر بگیرید، اکثر افراد پشت آن منتظر می ایستند تا به رنگ سبز برای عبور در بیاید اما شاید برای خود شما پیش آمده باشد یا حداقل در یک صحنه از فیلمی دیده باشید که شخصی سراسیمه از چراغ قرمز عبور می کند و اما آیا این عبور کردن یا نکردن به دستور چراغ و قوانین بی چون و چرا و همواره انجام می شود و گریزی از آن نیست ؟! و یا آنکه هر که این قوانین و دستور را قبول و باور داشته باشد از آن پیروی می کند!

بله، حقیقت این است که ما دقیقا همان چیزی را انجام می دهیم که از خودمان و در ذهنمان انتظار داریم و این توقعِ ما از خود ناشی از موفقیت و ثروتذهنی ماست

وقتی یکی از بستگان نزدیک شما در حال بحرانی برای رسیدن به بیمارستان در ماشین شما قرار می گیرد را تصور کنید، شما در ذهنتان به خود می گویید “اگر چاره ای نباشد از چراغ قرمز یا خیابان یکطرفه هم باید عبور کنم” این اتفاق ناشی از توقع ذهنی شما از رفتارتان در این بحران می باشد

اگر باور کنید که رسیدن به موفقیت و ثروتبرای شما حتمی است؛ حتما موفقیت و ثروتمی شوید !!!
وقتی باور شما رسیدن به هدفی باشد خواه ناخواه تمام افکار دیگر کم رنگ می شوند ؛ فقط به تلاش برای رسیدن به آن هدف می پردازید؛ فکر شما عمل شما را نتیجه می شود ؛ اعمالتان پس از استمرار به عادات شما تبدیل می شوند ؛ وقتی عادت کرده باشید که موفقیت و ثروتشوید قطعا موفق می شوید، این موضوع اجتناب ناپذیر است.

 

ما را در فیسبوک پیردانا و گوگل پلاس پیردانا همراهی کنید!

لطفا با امتیازدهی ستاره ای به این مطلب در پایین این صفحه ، ما را در بالا بردن کیفیت مطالب یاری کنید !

دربارۀ جایینو

بلاگ جایینو | آموزش ترفند های خرید و فروش املاک , تبلیغات و بازاریابی , ثروت و موفقیت , دکوراسیون داخلی و فنگ شویی

Check Also

موفقیت ؛ 12 راز موفقیت برایان تریسی ( بخش دوم )

موفقیت ؛ 12 راز موفقیت برایان تریسی ( بخش دوم )

واقعیت این است که شرایط در موفقیت و ثروت اشخاص کمترین اثر را دارد و این …