پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا | جایی نو | جایینو
پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا
پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

در این مطلب به معرفی جدیدترین و بهترین و پرفروش ترین بازی های فکری رومیزی و بردگیم های معروف تاریخ و محبوب ترین بازی های رومیزی بر اساس رنکینک آن ها در سایت معروف BoarGameGeek.Com یا به اختصار BGG می پردازیم :

لیست بهترین بردگیم های معروف جهان

 

1) بازی گلوم هون Gloomhaven (2017)

بازی گلوم هون Gloomhaven (2017)

در بازی بازی بردگیم گلوم هون Gloomhaven (2017) بازیکنان باید با همکاری با یکدیگر برای پاک‌سازی سیاهچال‌های تهدیدکننده و ویرانه‌های فراموش‌شده اقدام کنند. آن‌ها در این روند، قابلیت‌های خود را از طریق تمرین و تجربه و کسب غنیمت افزایش می‌دهند، مکان‌های جدیدی را برای اکتشاف و کسب غنیمت، جستجو می‌کنند و با تصمیماتی که می‌گیرند، لحظه به لحظه، درخت داستان خود را شاخ و برگ می‌دهند…

مشاهدۀ قیمت و مشخصات بازی

در هر نوبت، هر بازیکن، دوتا از کارت‌های دست‌اَش را برای بازی انتخاب می‌کند. عدد کارت بالایی، اولویت و ترتیب بازی شدن کارت‌ها را تعیین خواهد کرد. هر کارت، یک نیروی بالایی و یک نیروی پایینی دارد و وقتی که نوبت -طبق اولویت‌بندی- به بازیکنی می‌رسد، او تصمیم می‌گیرد که از نیروی بالایی یک کارت به‌همراه نیروی پایینی کارت دیگر استفاده کند یا برعکس. بازیکنان باید مراقب باشند زیرا هرچه جلو می‌روند، کارت‌هایی را از دست می‌دهند. اگر پاک‌سازی یک سیاهچال بیش از حد طول بکشد، آن‌ها خسته و مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند

 

2) بازی پاندمیک Pandemic Legacy: Season 1 (2015)

بازی پاندمیک Pandemic Legacy: Season 1 (2015)

بازی فکری Pandemic Legacy: Season 1، یک بازی همکاری مشترک و داستان-محور است که طی ۱۲تا ۲۴جلسه بازی انجام می‌شود، که تعداد آن بستگی به سرعت پیشرفت تیم‌تان دارد. در ابتدا، بازی بسیار مشابه با نسخه‌ی اصلی بازی رومیزی پندمیک شروع می‌شود، که در آن تیم متخصصان مقابله با بیماری‌های فراگیر، در جدال با گذر زمان و پیشرفت بیماری‌ها، سعی در شفای بیماران مناطق آلوده‌شده و تحقیق در رابطه با روش از بین بردن چهار بیماری کشنده، پیش از فراگیر شدن آن‌ها دارند.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات بازی

 

3) بازی برس بیرمنگام Brass: Birmingham (2018)

بازی برس بیرمنگام Brass: Birmingham (2018)

بازی برس بیرمنگام یک دنباله بازی استراتژی اقتصادی برای شاهکار مارتین والاس در سال 2007 ، برنج است. بیرمنگام داستان کارآفرینان رقیب در بیرمنگام در طول انقلاب صنعتی ، بین سالهای 1770-1870 را روایت می کند.

این بازی در دو نیمه برگزار می شود: دوره کانال (سالهای 1770-1830) و دوره ریلی (سالهای 1830-1870). برای برنده شدن در این بازی ، بیشترین تعداد VP ها را کسب کنید. VP ها در انتهای هر نیمه برای کانالها ، ریل ها و کاشی های صنعت مستقر (تلنگر) شمارش می شوند.

 

4) بازی گلوم‌ هون Gloomhaven: Jaws of the Lion (2020)

بازی گلوم‌ هون Gloomhaven: Jaws of the Lion (2020)

این بازی رومیزی Gloomhaven: Jaws of the Lion شامل چهار شخصیت جدید است-Valrath Red Guard (تانک ، کنترل جمعیت) ، Inox Hatchet (آسیب های وسیع) ، Human Voidwarden (پشتیبانی ، کنترل ذهن) و Quatryl Demolitionist (آسیب غوغا ، دستکاری در موانع)-که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در بازی اصلی Gloomhaven.

بازی فکری Gloomhaven: Jaws of the Lion یک بازی مستقل است که قبل از وقایع Gloomhaven اتفاق می افتد.

این بازی همچنین شامل 16 نوع هیولا (از جمله هفت هیولای استاندارد جدید و سه رئیس جدید) و یک کمپین جدید با 25 سناریو است که قهرمانان را دعوت می کند تا در مورد ناپدید شدن های مرموز در شهر تحقیق کنند.

 

 

5) بازی ترافورمینگ مارس Terraforming Mars (2016)

بازی ترافورمینگ مارس Terraforming Mars (2016)

سفر به مریخ و زندگی کردن در آن یکی از جذاب‌ترین موضوعات تاریخ بشر بوده، به گونه‌ای که کتاب های زیادی درباره آن نوشته شده و فیلم های زیادی نیز در این رابطه ساخته شده است. در بوردگیم / بازی فکری رومیزی Terraforming Mars نیز بازیکنان در نقش کمپانی‌هایی هستند که می‌خواهند شرایط زندگی را برای انسان ها بر روی سیاره‌ی مریخ فراهم کنند. این کمپانی ها با اینکه همگی هدفی مشترک دارند اما هر یک به دنبال انج‍ام پروژه های بزرگتر و کسب درآمد بیشتر می‌باشند.

در بورد گیم ترافورمینگ مارس هر کدام از بازیکنان سعی دارند با انجام پروژه‌های مختلف مریخ را تبدیل به یک سیاره‌ی قابل سکونت کنند.  این امر به سه عامل مهم بستگی دارد: در ابتدا باید سطح اکسیژن به 14 درصد ارتقا پیدا کند دمای هوا نیز به 8 درجه بالای صفر برسد و در نهایت درصد معینی از سطح مریخ را تبدیل به اقیانوس شود
هر زمان این 3 پارامتر حیاتی به حدنصاب برسد بازی تمام می‌شود و سیاره‌ی مریخ آماده است تا انسان ها به آنجا مهاجرت کنند. در نهایت بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده‌ی بازی است.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات بازی

 

6) بازی توایلایت امپریوم Twilight Imperium: Fourth Edition (2017)

بازی توایلایت امپریوم Twilight Imperium: Fourth Edition (2017)

Twilight Imperium (نسخه چهارم) یک بازی از فاجعه کهکشانی است که در آن سه تا شش بازیکن نقش یکی از هفده جنبش را که از طریق قدرت نظامی، مانور سیاسی و چانه زنی اقتصادی به رقابت می پردازند، بر عهده دارند. هر جناح بازی تجربه کاملا متفاوت بازی را ارائه می دهد، از Ghosts of Creus به خلیج کرم هاول تا امارات حاکان، استادان تجارت و اقتصاد. این هفده نژاد مسیرهای زیادی را برای پیروزی ارائه می کنند، اما تنها ممکن است بر تخت مکتول رکس به عنوان استادان جدید کهکشان نشسته باشند.

دور از گرگ و میش امپریوری با بازیکنان انتخاب می شود که یکی از هشت کارت استراتژی است که هر دو تعیین کننده بازی هستند و صاحب یک اقدام استراتژیک منحصر به فرد برای آن دوره می شوند. این ممکن است هر چیزی را از ارائه نشانه فرمان اضافی به اجازه دادن به یک بازیکن برای کنترل تجارت در سراسر کهکشان. پس از انتخاب این نقش ها، بازیکنان به نوبت حرکت می کنند ناوگان خود را از سیستم به سیستم، ادعا سیارات جدید برای امپراتوری خود، و درگیر شدن در جنگ و تجارت با جناح های دیگر.

 

7) بازی آرک نوا Ark Nova (2021)

بازی آرک نوا Ark Nova (2021)

آرک نوا بازیکنان را تحت کنترل باغ وحش مدرن خود قرار می دهد. بازیکنان باید بین حامیان مالی، پروژه های حفاظتی، کارکنان، محوطه ها و تمام جنبه های مدیریت یک باغ وحش موفق تعادل ایجاد کنند. بازی رومیزی Ark Nova کار خارق‌العاده‌ای برای زنده کردن موضوع انجام می‌دهد. همه چیز فقط در مورد داشتن حیوانات نیست، بلکه مدیریت تمام مسئولیت های همراه با آن است

 

8) بازی جنگ ستارگان Star Wars: Rebellion (2016)

8) بازی جنگ ستارگان Star Wars: Rebellion (2016)

این بازی، برای دو تا چهار بازیکن طراحی شده است که زمانی بین ۱۸۰ تا ۲۴۰ دقیقه برای اتمام هر دست آن نیاز است. در این بازی، شما یا کنترل امپراتوری گالاکتیک را بر عهده می‌گیرید یا در نقش سربازان اتحاد ربل به بازی می‌پردازید. این بازی دارای بیش از ۱۵۰ مجسمه پلاستیکی از دنیای استار وارز به همراه دو صفحه بازی است که ۳۲ سیستم دنیای استار وارز را شامل می‌شود.

هر راند بازی، دارای سه فاز مختلف است که با توجه به اینکه در کدام سمت قرار دارید، تفاوت‌هایی با هم دارند. جاسوسی، تربیت کردن جدای، تصمیمات سیاسی و حتی متقاعد کردن قهرمانان ربل برای پیوستن به سمت نیروی تاریک، از جمله کارهایی هستند که شما در بازی قادر به انجام آن هستید. اگر شما در نقش امپراتوری گالاکتیک قرار بگیرید، می‌توانید به استورم‌تروپرها فرمان دهید، تای فایترها، استار دیسترویرها و حتی دت‌ استار را به جنگ بفرستید. برای بردن بازی نیز، شما باید مقر فرماندهی اتحاد ربل را پیدا کرده و آن را تصرف کنید.

 

 

9) بازی پروژه گایا Gaia Project (2017)

9) بازی پروژه گایا Gaia Project (2017)

Gaia Project یا پروژه گایا یک بازی جدید مرتبط با Terra Mystica است. همانطور که در Terra Mystica چهارده فرقه مختلف در هفت سیاره مختلف زندگی می کنند و هر جناح به سیاره های خانگی خود وابسته است

برای پیشرفت و رشد باید در رقابت با سایرین، اقلیم سیاره های همسایه را تبدیل به اقلیم سیاره خود کنند. علاوه بر این، سیاره‌های گایا توسط تمامی فرقه ها قابل استفاده است.همه جناح ها می توانند مهارت های خود را در شش زمینه مختلف توسعه – قابل سکونت ساختن سیاره های دیگر، جهت یابی، هوش مصنوعی ، Gaiaforming ، اقتصاد، پژوهش – که منجر به فناوری پیشرفته و پاداش های ویژه می شود ، تقویت کنند. برای انجام همه اینها ، هر گروه مهارت ها و توانایی های خاصی دارد.

 

 

10) بازی جزیره ارواح Spirit Island (2017)

10) بازی جزیره ارواح Spirit Island (2017)

جزیره روح یک بازی همکاری پیچیده و موضوعی در مورد دفاع از جزیره خانه خود را از استعمار مهاجمان است. بازیکنان ارواح مختلفی از زمین هستند که هر کدام دارای قدرت عنصری منحصر به فرد هستند. هر نوبت، بازیکنان به طور همزمان انتخاب می کنند که کدام کارت های قدرت خود را بازی کنند و انرژی را برای انجام این کار صرف کنند. با استفاده از ترکیبی از کارت های قدرت که با روابط عاطفی روح مطابقت می کنند، می توانند جلوه های پاداش رایگان را اعطا کنند. قدرت های فزاینده بلافاصله، قبل از مهاجمان گسترش و ویران می شوند، اما سحر های دیگر، آهسته تر هستند، نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی برای استفاده موثر دارند. در فاز روح، روحیه انرژی را به دست می آورد و چگونگی یا رشد را انتخاب می کند: برای بازگرداندن کارت های قدرت استفاده شده، به دنبال قدرت جدید یا گسترش حضور در مناطق جدید جزیره.

 

11) بازی War of the Ring: Second Edition (2011)

11) بازی War of the Ring: Second Edition (2011)

War of the Ring 2nd Edition یک بازی جنگی-فانتزی با تم ارباب حلقه هاست که در آن یک بازیکن مردم آزاد سرزمین میانه و دیگری ارتش سایه های لرد سارون را کنترل می کند.در روند بازی تاس های به خصوصی وجود دارند که هرکس در نوبتش آنها را انداخته و با توجه به نمادی که وجه به روی تاس نشان می دهد امکان انجام کار هایی از قبیل حرکت دادن نیرو ها یا شخصیت ها،به خدمت گرفتن نیرو و غیره را بدست می آورد.بازی دارای شرایط برد نظامی برای هر دو طرف در ازای تصرف تعداد مشخصی دژ و شهر است اما مردم آزاد از یک شرط دیگر نیز می توانند پیروز شوند و آن رساندن حلقه به محل به وجود آمدنش و نابود کردن آن است.

 

12) بازی در طول اعصار Through the Ages: A New Story of Civilization (2015)

12) بازی در طول اعصار Through the Ages: A New Story of Civilization (2015)

بازی Through the Ages، یکی از بهترین بازی‌های استراتژی رومیزی است که وظیفه شما در آن، ساخت یک تمدن و تبدیل شدن به تمدن برتر بازی است.

هر دست بازی، در چهار عصر جریان دارد. بازی از دوران کلاسیک آغاز می‌شود و در طی این چهار عصر، به دوران مدرن می‌رسد. هر یک از گیمرها، باید سعی کنند با دقت و استراتژی منابع خود را مدیریت کنند، تکنولوژی‌های جدید کشف کنند، رهبران مناسب انتخاب کنند، شگفتی‌های معماری بسازند و یک ارتش قوی را تربیت کنند زیرا نشان دادن ضعف در هر یک از این بخش‌ها، باعث می‌شود که حریفان شما، به راحتی به شما حمله کنند و ضربات جبران ناپذیری به تمدن شما وارد کنند.

 

13) بازیگریت وسترن تریل Great Western Trail (2016)

13) بازیگریت وسترن تریل Great Western Trail (2016)

گرِیت وِسترن ترِیل (مسیر بزرگ غرب) (Great Western Trail): آمریکا، قرن 19 میلادی: شما یک گلّه‌دار هستید و مُدام در حال انتقال اَحشام و دام‌های خود با “قطار” از تگزاس به کانزاس سیتی و برعکس هستید؛ کاری که در این بازی، برای شما، پول و امتیازات پیروزی را به ارمغان خواهد آورد. گلّه‌ی خود را سرحال و قبراق نگه دارید، مناسب‌ترین ساختمان‌ها را در طول “مسیر” بنا کنید، بهترین گاوچران‌های غرب را استخدام کنید و بهترین مهندسان خط آهن را به خدمت بگیرید تا از قافله‌ی بزرگ‌ترین گلّه‌دارهای غرب وحشی عقب نمانید

 

14) بازی توایلایت استراگل Twilight Struggle (2005)

14) بازی توایلایت استراگل Twilight Struggle (2005)

twilight struggle یک بازی جنگی استراتژیک محبوب است که طی آن هر نفر یکی از جناحین شرق(شوروی) یا غرب (ایالات متحده) را انتخاب کرده و در طول جنگ سرد با رقیب مبارزه می کند،از نکات جالب این بازی وجود کارت هایی با موضوعات اتفاقات تاریخی و همچنین تلاش هر دو طرف برای جلوگیری از بروز جنگ اتمی است.

 

15) بازی دون امپریوم Dune: Imperium (2020)

15) بازی دون امپریوم Dune: Imperium (2020)

برخلاف بسیاری از بازی های عرشه سازی ، شما تمام دست خود را در یک نوبت بازی نمی کنید. در عوض ، شما در ابتدای هر دور یک کارت می کشید و با بازیکنان دیگر جایگزین می شوید و هر بار یک نوبت عامل می گیرید (یک کارت بازی می کنید تا یکی از نمایندگان خود را به صفحه بازی بفرستید). وقتی نوبت شما است و دیگر نماینده ای برای قرار دادن ندارید ، با آشکار کردن بقیه کارتهای خود ، که به شما اقناع و شمشیر را ارائه می دهد ، یک Reveal خواهید کرد. از ترغیب برای به دست آوردن کارتهای بیشتر استفاده می شود و شمشیرها به سربازان شما کمک می کنند تا همانطور که در کارت Conflict نشان داده شده است ، برای جوایز دور فعلی مبارزه کنند.

شما با یک کارت رهبر منحصر به فرد و همچنین یک عرشه مشابه با مخالفان خود شروع می کنید. همانطور که کارت می گیرید و عرشه خود را می سازید ، انتخاب های شما نقاط قوت و ضعف شما را مشخص می کند. کارت ها به شما این امکان را می دهند که نمایندگان خود را به مکان های مشخصی در صفحه بازی بفرستید ، بنابراین نحوه تکامل عرشه شما بر استراتژی شما تأثیر می گذارد. شما ممکن است از نظر نظامی قدرتمندتر شوید و قادر به استقرار نیروهای بیشتری نسبت به مخالفان خود باشید. یا ممکن است کارت هایی بدست آورید که با چهار جناح سیاسی که در بازی نمایندگی دارند ، امتیاز بیشتری به شما بدهد: امپراطور ، انجمن فضایی ، بن گسریت و فرمن.

 

16) بازی سایس Scythe (2016)

16) بازی سایس Scythe (2016)

بازی ” داس Scythe ” ، یک بازی رومیزی در سبک تقسیم کار/اقتصادی است. داستان بازی به سال 1920 بر می گردد. آن زمانی که فصل کشاورزی و جنگ، قلب های شکسته و چرخ دنده های زنگ زده، نوآوری و شجاعت بود. در بازی داس، هر بازیکن در نقش یکی از شخصیت های ارشد از ملل اروپای شرقی وارد بازی می شود. بازیکنان در این بازی در تلاش هستند تا بیشترین سهم را در بدست آوردن اراضی اطراف شهر فاکتوری اسرار آمیز داشته باشند. آن ها سرزمین ها را فتح می کنند، نیروهای جدید استخدام می کنند، منابع را درو می کنند، روستایی ها را بدست می آورند، بناهای مختلف می سازند و ماشین آلات غول پیکر بدست می آورند.

هر بازیکن، بازی را با منابع مختلفی ازقبیل توان، سکه، ظرافت جنگی و جمعیت شروع می کند. همچنین مکان شروع و هدف مخفی متفاوتی هم دارند. مکان شروع هر بازیکن مربوط به قومیت هر شخصیتی می باشد که بازیکن آن را انتخاب کرده است.

 

17) قلعه های برگاندی The Castles of Burgundy (2011)

17) قلعه های برگاندی The Castles of Burgundy (2011)

بازیکنان، در نقشِ شاهزادگانی قدرتمند و پُرنفوذ، تلاش‌های خود را هوشمندانه معطوفِ تجارت و ساخت‌وساز می‌کنند تا املاک و زمین‌های خود را به اوج شکوفایی برسانند.
امکاناتِ عملیاتی را تاس‌ها تعیین می‌کنند ولی تصمیمِ نهایی، همواره با بازیکنان است. تجارت و بازرگانی، کشاورزی و دام‌پروری، شهرسازی و پیشرفت‌های علمی، همه و همه، راه‌های رسیدن به باروَری و شکوفایی هستند!
وجود راه‌های مختلف برای کسبِ امتیاز، هوشمندی، برنامه‌ریزی و دقتی فوق‌العاده را برای هر دور از بازی، طلب می‌کند. به‌لطفِ وجود زمین‌ها و املاک مختلف، بازی، به ورطه‌ی تکرار نیفتاده و تا مدّت‌ها برای بازیکنان چالش‌برانگیز خواهد بود…در طول هر نوبت، یک بازیکن میتواند دو اکشن انجام دهد، یکی برای هر تاس. تاسهای استفاده شده روی تصویر دوک روی صفحه شخصی قرار میگیرند.

18) بازی نمسیس Nemesis (2018)

18) بازی نمسیس Nemesis (2018)

بازی Nemesis با تمام وحشت خود شما را به قلب وحشت علمی-تخیلی برای بقا خواهد برد. یک سرباز در حالی که کورکورانه به یک راهرو شلیک می کند ، سعی می کند پیشروی بیگانگان را متوقف کند. یک دانشمند برای یافتن راه حل در آزمایشگاه موقت خود مسابقه می دهد. یک خائن آخرین لحظه فرار را در آخرین لحظه می دزدد. متجاوزانی که در کشتی با آنها روبرو می شوید نه تنها در برابر سر و صدایی که ایجاد می کنید واکنش نشان می دهند بلکه با گذشت زمان تکامل می یابند. هرچه بازی بیشتر طول بکشد ، قویتر می شوند. در طول بازی ، شما با یک مهارت منحصر به فرد ، کارتهای شخصی و تجهیزات شروع فردی ، یکی از اعضای خدمه را کنترل می کنید. این قهرمانان تمام نیازهای اساسی ترسناک SF شما را پوشش می دهند. به عنوان مثال ، دانشمند با رایانه و تحقیقات عالی است ، اما در جنگ سخت خواهد داشت. از طرف دیگر سرباز …

 

19) بازی عجایب هفتگانه 7 Wonders Duel (2015)

19) بازی عجایب هفتگانه 7 Wonders Duel (2015)

در 7 Wonders: Duel، هر بازیکن، رهبری تمدّنی را برعهده گرفته و ساختمان‌هایی را بنا کرده و شگفتی‌هایی را خلق خواهد کرد. ساختمان‌ها و شگفتی‌هایی که یک بازیکن می‌سازد، روی‌هم‌رفته، شهر نامیده می‌شوند.هر بازی، در 3 دوره برگزار شده و برای هر دوره، از یکی‌از 3 دسته کارت موجود (ابتدا، کارت‌های دوره‌ی اوّل، سپس کارت‌های دوره‌ی دوّم و در پایان، کارت‌های دوره‌ی سوّم) استفاده می‌شود. هر کارت، نماد یک ساختمان است.همه‌ی دوره‌ها به یک شکل بازی می‌شوند و در آن‌ها، هر بازیکن، شانس بازی با تقریباً 10 کارت و به دست آوردنِ سکّه، تقویت ارتش، افزایشِ اکتشافات علمی و گسترش دادن شهر خود را دارد.

 

20) بازی برس لنکشایر Brass: Lancashire (2007)

20) بازی برس لنکشایر Brass: Lancashire (2007)

برس لنکشایر -که در ابتدا با نام برس منتشر شد- یک بازی استراتژی اقتصادی است که داستان رقابت تولیدکنندگان پنبه را در لنکشایر در دوران انقلاب صنعتی روایت می‌کند.شما باید صنایع و شبکه‌های ارتباطی خود را راه‌اندازی کرده و گسترش دهید تا بتوانید پاسخگوی تقاضاهای موجود در بازار برای آهن، زغال و پنبه باشید.

هر بازیکن، در پایان نوبتش، دو کارتی را که بازی کرده، با دو کارت از بانک کارت، عوض می‌کند. نوبت بازیکنان، بر اساس پولی که در دور قبل خرج کرده‌اند، تعیین می‌شود؛ کم‌خرج‌ترین بازیکن، اوّل بازی می‌کند و پُرخرج‌ترین بازیکن، آخر! این مکانیزم تعیین نوبت، استراتژی‌هایی خاص را در بازی به وجود خواهد آورد و ممکن است یک بازیکن، دو بار پشت‌سرِهم بازی کند.بازی شامل دو نیمه است: مرحله‌ی کانال و مرحله‌ی ریل. برای پیروزی در بازی، باید بیش‌ترین امتیازات ممکن را -که در پایان هر نیمه شمارش می‌شوند- کسب کنید. امتیازات پیروزی از طریق کانال‌ها، ریل‌ها و کاشی‌های صنایع راه‌اندازی‌شده‌تان (کاشی‌های رو-شده)، نصیب شما می‌شوند.

 

21) بازی کونکوردیا Concordia (2013)

بازی کونکوردیا Concordia (2013)

“کنکوردیا” یک بازی استراتژی صلح آمیز با موضوع توسعه اقتصادی در دوران روم می‌باشد. به جای روی آوردن به شانس در تاس یا کارت، بازیکنان باید به توانایی های استراتژیک خود تکیه کنند. رقبای خود را به خوبی زیر نظر داشته باشید و متوجه اهداف‌شان شوید تا در فرصتی مناسب از آنها پیشی بگیرید!

 

22) بازی جشنی برای اودین A Feast for Odin (2016)

بازی جشنی برای اودین A Feast for Odin (2016)

بازی جشنی برای اودین یک حماسه در قالب یک بازی رو میزی / بردگیم است. شما دستاوردهای فرهنگی، سفرهای تجاری و غارت قبیله هایی را که امروز ما آنها را وایکینگ می شناسیم، زنده می کنید – واژه ای که در اواخر هزاره اول کاملاً متفاوت استفاده می شد.

وقتی شمالی ها برای حمله بیرون می رفتند، می گفتند که برای وایکینگ بیرون می روند. اما اجداد اسکاندیناوی آنها بسیار بیشتر از دزدان دریایی بودند. آنها کاوشگران و بنیانگذاران ایالات بودند. گفته می شود لیف اریکسون اولین اروپایی در آمریکا، مدتها قبل از کلمبوس بود.
در منطقه ای که امروزه به نرماندی معروف است، مزاحمان نه وایکینگ بلکه نورمان نامیده می شدند. یکی از آنها ویلیام فاتح معروف است که در سال 1066 به انگلستان حمله کرد. او موفق شد کاری را انجام دهد که پادشاه نروژ تنها چند سال قبل انجام نداد: تسخیر تاج و تخت انگلستان. دلیل این که مردم این زمانها چنین دریانوردان قدرتمندی شده اند به دلیل وضعیت ناگوار کشاورزی است. کمبود محصول ناراحتی بزرگی ایجاد کرد.

در این بازی رومیزی، به مناطق جدید حمله کرده و کاوش می کنید. همچنین فعالیت های روزمره آنها را تجربه خواهید کرد: جمع آوری کالا برای دستیابی به موقعیت امن مالی در جامعه. در پایان بازی، بازیکنی که دارایی اش بیشترین ارزش را دارد برنده اعلام می شود.

 

23) بازی ترامیستیکا Terra Mystica (2012)

بازی ترامیستیکا Terra Mystica (2012)

در سرزمین ترا میستیکا، 14 گونه‌ی مختلف از موجودات در 7 منطقه‌ی مختلف زندگی می‌کنند. هریک از این 14 گونه فقط در چارچوب منطقه‌ی خود می‌توانند به زندگی ادامه دهند و برای این‌که بتوانند در مناطق دیگر، گسترش پیدا کنند، باید شرایط زندگی در آن مناطق را تغییر داده و شبیه شرایط زندگی در منطقه‌ی خودشان بکنند!
در ترا میستیکا، همه‌ی بازیکنان، عادلانه به همه‌ی اطلاعات بازی، دست‌رسی دارند و عنصر شانس، هیچ نقشی در بازی ندارد و بازیکنی که استراتژی بهتری داشته باشد، پاداش خود را خواهد گرفت! هر بازیکن، حاکم و رهبر یکی از 14 گروه است و باید بکوشد با مهارت و ظرافت، بزرگ‌ترین منطقه‌ی ممکن را به تصرّف درآورده و توانمندی‌های گروه خود را ارتقاء ببخشد. هم‌چنین 4 فرقه‌ی مذهبی نیز در بازی وجود دارد که شما می‌توانید در آن‌ها پیشرفت کنید! هریک از گروه‌ها، قابلیت‌هایی ویژه دارد که از آن، برای رسیدن به اهداف خود سود می‌جوید.

24) بازی وینگسپن Wingspan (2019)

بازی وینگسپن Wingspan (2019)
وینگسپن (Wingspan) یا فاصله دو بال پرنده ، بازی با تم طبیعت و زندگی پرندگان بوده و به دلیل طراحی و تصویر پردازی مسحور کننده کارت ها و همچنین تخم های مینیاتوری رنگی بازی یکی از زیبا ترین بازی های موجود به شمار می رود . این بازی از شروع تولید خود سر وصدای زیادی به پا کرد ، بعد از معرفی، به سرعت در بین بازیکن ها محبوب شد و در جشنواره های مختلف عناوین بسیاری کسب کرد .

در بازی وینگسپن شما نقش یه پرنده شناس، پژوهش گر پرندگان، پرنده دوست و کلکسیونر پرنده رو دارید که باید تعداد زیادی پرنده رو به زیستگاه خودشون هدایت کنید. بازی وینگسپن wingspan که توسط الیزابت هارگریو طراحی شده و ناشر اون Stone Maier games معروفه، از تعداد زیادی کارت پرندگان مختلف، کارت های پاداش، تاس و برج تاس، تخم پرندگان، توکن ها، زمین بازی و … تشکیل شده. توی این بازی هر شخص ماموریت داره با استراژی خودش و با ترکیب کارتهای پرندگان و زیستگاه ها، تعداد بیشتری امتیاز از تخم پرنده ها یا توکنهای غذا و کارت های ماموریت یا پاداش کسب کنه. این بردگیم که در سبک خانوادگی و استراتژیک ارائه شده، هر سلیقه‌ای رو میتونه درگیر خودش کنه؛ فقط باید با فکری باز سراغ بازی برید.

 

25) بازی Arkham Horror: The Card Game (2016)

در این بازی ، شما و دوست خود (یا حداکثر سه دوست با استفاده از دو نسخه از بازی اصلی) شخصیت هایی در شهر آرام آرخام در نیوانگلند هستید. شما مطمئنا استعدادهایی دارید، اما ایرادهای خود را نیز دارید. شاید شما بیش از حد درگیر کتاب جادو شده اید و سخنان آن همچنان شما را تسخیر می کند. شاید شما مجبور شوید که هرگونه نشانه ای از شرارت های دنیوی را بپوشانید، تا مانع از تحقیقات خودتان به منظور محافظت از اعتماد به نفس بیشتر مردم بشوید. شاید شما در مواجهه با یک فرقه دیوصفت زخمی شوید.

 

 

 

اطلاعات بازی های زیر نیز نیز بزودی قرار خواهد گرفت …

 

26) بازی Clank!: Legacy – Acquisitions Incorporated (2019)

 

27) بازی Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (2020)

 

28) بازی Root (2018)

 

29) بازی Everdell (2018)

 

30) بازی Viticulture Essential Edition (2015)

 

31) بازی Orléans (2014)

 

32) بازی Lost Ruins of Arnak (2020)

 

33) بازی Mage Knight Board Game (2011)

 

34) بازی Food Chain Magnate (2015)

 

35) بازی Puerto Rico (2002)

 

36) بازی Marvel Champions: The Card Game (2019)

 

37) بازی Barrage (2019)

 

38) بازی Caverna: The Cave Farmers (2013)

 

39) بازی Too Many Bones (2017)

 

40) بازی Blood Rage (2015)

 

41) بازی Agricola (2007)

 

42) بازی Pax Pamir: Second Edition (2019)

 

43) بازی Underwater Cities (2018)

 

44) بازی Maracaibo (2019)

 

45) بازی Pandemic Legacy: Season 2 (2017)

 

46) بازی Anachrony (2017)

 

47) بازی Mansions of Madness: Second Edition (2016)

 

48) بازی The Crew: The Quest for Planet Nine (2019)

 

49) بازی Tzolk’in: The Mayan Calendar (2012)

 

50) بازی On Mars (2020)

 

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

بهترین مارک و نوع عینک شنا

بهترین مارک و نوع عینک شنا حرفه ای و طبی و بچه گانه و فونیکس و زاگز و fashy و mp و یاماکاوا و سوانس و اسپیدو و ارزان با قیمت

در این مطلب به معرفی پرفروش ترین و جدیدترین و بهترین نوع و برند عینک …