بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های اقتصادی برای افزایش هوش مالی | جایی نو | جایینو
بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های اقتصادی برای افزایش هوش مالی
بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های اقتصادی برای افزایش هوش مالی

بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های اقتصادی برای افزایش هوش مالی

در این مطلب به معرفی بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های اقتصادی برای افزایش هوش مالی بر اساس رتبه بندی سایت BGG می پردازیم :

 

1) بازی برس بیرمنگام Brass: Birmingham (2018)

بازی برس بیرمنگام Brass: Birmingham (2018)

بازی برس بیرمنگام یک دنباله بازی استراتژی اقتصادی برای شاهکار مارتین والاس در سال 2007 ، برنج است. بیرمنگام داستان کارآفرینان رقیب در بیرمنگام در طول انقلاب صنعتی ، بین سالهای 1770-1870 را روایت می کند.

این بازی در دو نیمه برگزار می شود: دوره کانال (سالهای 1770-1830) و دوره ریلی (سالهای 1830-1870). برای برنده شدن در این بازی ، بیشترین تعداد VP ها را کسب کنید. VP ها در انتهای هر نیمه برای کانالها ، ریل ها و کاشی های صنعت مستقر (تلنگر) شمارش می شوند.

 

2) بازی ترافورمینگ مارس Terraforming Mars (2016)

بازی ترافورمینگ مارس Terraforming Mars (2016)

سفر به مریخ و زندگی کردن در آن یکی از جذاب‌ترین موضوعات تاریخ بشر بوده، به گونه‌ای که کتاب های زیادی درباره آن نوشته شده و فیلم های زیادی نیز در این رابطه ساخته شده است. در بوردگیم / بازی فکری رومیزی Terraforming Mars نیز بازیکنان در نقش کمپانی‌هایی هستند که می‌خواهند شرایط زندگی را برای انسان ها بر روی سیاره‌ی مریخ فراهم کنند. این کمپانی ها با اینکه همگی هدفی مشترک دارند اما هر یک به دنبال انج‍ام پروژه های بزرگتر و کسب درآمد بیشتر می‌باشند.

در بورد گیم ترافورمینگ مارس هر کدام از بازیکنان سعی دارند با انجام پروژه‌های مختلف مریخ را تبدیل به یک سیاره‌ی قابل سکونت کنند.  این امر به سه عامل مهم بستگی دارد: در ابتدا باید سطح اکسیژن به 14 درصد ارتقا پیدا کند دمای هوا نیز به 8 درجه بالای صفر برسد و در نهایت درصد معینی از سطح مریخ را تبدیل به اقیانوس شود
هر زمان این 3 پارامتر حیاتی به حدنصاب برسد بازی تمام می‌شود و سیاره‌ی مریخ آماده است تا انسان ها به آنجا مهاجرت کنند. در نهایت بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده‌ی بازی است.

 

3) بازی توایلایت امپریوم Twilight Imperium: Fourth Edition (2017)

بازی توایلایت امپریوم Twilight Imperium: Fourth Edition (2017)

Twilight Imperium (نسخه چهارم) یک بازی از فاجعه کهکشانی است که در آن سه تا شش بازیکن نقش یکی از هفده جنبش را که از طریق قدرت نظامی، مانور سیاسی و چانه زنی اقتصادی به رقابت می پردازند، بر عهده دارند. هر جناح بازی تجربه کاملا متفاوت بازی را ارائه می دهد، از Ghosts of Creus به خلیج کرم هاول تا امارات حاکان، استادان تجارت و اقتصاد. این هفده نژاد مسیرهای زیادی را برای پیروزی ارائه می کنند، اما تنها ممکن است بر تخت مکتول رکس به عنوان استادان جدید کهکشان نشسته باشند.

دور از گرگ و میش امپریوری با بازیکنان انتخاب می شود که یکی از هشت کارت استراتژی است که هر دو تعیین کننده بازی هستند و صاحب یک اقدام استراتژیک منحصر به فرد برای آن دوره می شوند. این ممکن است هر چیزی را از ارائه نشانه فرمان اضافی به اجازه دادن به یک بازیکن برای کنترل تجارت در سراسر کهکشان. پس از انتخاب این نقش ها، بازیکنان به نوبت حرکت می کنند ناوگان خود را از سیستم به سیستم، ادعا سیارات جدید برای امپراتوری خود، و درگیر شدن در جنگ و تجارت با جناح های دیگر.

 

4) بازی آرک نوا Ark Nova (2021)

بازی آرک نوا Ark Nova (2021)

آرک نوا بازیکنان را تحت کنترل باغ وحش مدرن خود قرار می دهد. بازیکنان باید بین حامیان مالی، پروژه های حفاظتی، کارکنان، محوطه ها و تمام جنبه های مدیریت یک باغ وحش موفق تعادل ایجاد کنند. بازی رومیزی Ark Nova کار خارق‌العاده‌ای برای زنده کردن موضوع انجام می‌دهد. همه چیز فقط در مورد داشتن حیوانات نیست، بلکه مدیریت تمام مسئولیت های همراه با آن است

 

5) بازی پروژه گایا Gaia Project (2017)

9) بازی پروژه گایا Gaia Project (2017)

Gaia Project یا پروژه گایا یک بازی جدید مرتبط با Terra Mystica است. همانطور که در Terra Mystica چهارده فرقه مختلف در هفت سیاره مختلف زندگی می کنند و هر جناح به سیاره های خانگی خود وابسته است

برای پیشرفت و رشد باید در رقابت با سایرین، اقلیم سیاره های همسایه را تبدیل به اقلیم سیاره خود کنند. علاوه بر این، سیاره‌های گایا توسط تمامی فرقه ها قابل استفاده است.همه جناح ها می توانند مهارت های خود را در شش زمینه مختلف توسعه – قابل سکونت ساختن سیاره های دیگر، جهت یابی، هوش مصنوعی ، Gaiaforming ، اقتصاد، پژوهش – که منجر به فناوری پیشرفته و پاداش های ویژه می شود ، تقویت کنند. برای انجام همه اینها ، هر گروه مهارت ها و توانایی های خاصی دارد.

 

6) بازی در طول اعصار Through the Ages: A New Story of Civilization (2015)

12) بازی در طول اعصار Through the Ages: A New Story of Civilization (2015)

بازی Through the Ages، یکی از بهترین بازی‌های استراتژی رومیزی است که وظیفه شما در آن، ساخت یک تمدن و تبدیل شدن به تمدن برتر بازی است.

هر دست بازی، در چهار عصر جریان دارد. بازی از دوران کلاسیک آغاز می‌شود و در طی این چهار عصر، به دوران مدرن می‌رسد. هر یک از گیمرها، باید سعی کنند با دقت و استراتژی منابع خود را مدیریت کنند، تکنولوژی‌های جدید کشف کنند، رهبران مناسب انتخاب کنند، شگفتی‌های معماری بسازند و یک ارتش قوی را تربیت کنند زیرا نشان دادن ضعف در هر یک از این بخش‌ها، باعث می‌شود که حریفان شما، به راحتی به شما حمله کنند و ضربات جبران ناپذیری به تمدن شما وارد کنند.

 

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

در این مطلب به معرفی جدیدترین و بهترین و پرفروش ترین بازی های فکری رومیزی …