بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های استراتژی | جایی نو | جایینو
بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های استراتژی
بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های استراتژی

بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های استراتژی

در داین مطلب به معرفی پرفروش ترین و بهترین بازی های رومیزی فکری و بردگیم های استراتژیک بر اساس رتبه بندی بازی های بردگیم در سایت BGG می پردازیم :

 

1) بازی برس بیرمنگام Brass: Birmingham (2018)

بازی برس بیرمنگام Brass: Birmingham (2018)

بازی برس بیرمنگام یک دنباله بازی استراتژی اقتصادی برای شاهکار مارتین والاس در سال 2007 ، برنج است. بیرمنگام داستان کارآفرینان رقیب در بیرمنگام در طول انقلاب صنعتی ، بین سالهای 1770-1870 را روایت می کند.

این بازی در دو نیمه برگزار می شود: دوره کانال (سالهای 1770-1830) و دوره ریلی (سالهای 1830-1870). برای برنده شدن در این بازی ، بیشترین تعداد VP ها را کسب کنید. VP ها در انتهای هر نیمه برای کانالها ، ریل ها و کاشی های صنعت مستقر (تلنگر) شمارش می شوند.

 

2) بازی گلوم هون Gloomhaven (2017)

بازی گلوم هون Gloomhaven (2017)

در بازی بازی بردگیم گلوم هون Gloomhaven (2017) بازیکنان باید با همکاری با یکدیگر برای پاک‌سازی سیاهچال‌های تهدیدکننده و ویرانه‌های فراموش‌شده اقدام کنند. آن‌ها در این روند، قابلیت‌های خود را از طریق تمرین و تجربه و کسب غنیمت افزایش می‌دهند، مکان‌های جدیدی را برای اکتشاف و کسب غنیمت، جستجو می‌کنند و با تصمیماتی که می‌گیرند، لحظه به لحظه، درخت داستان خود را شاخ و برگ می‌دهند…

در هر نوبت، هر بازیکن، دوتا از کارت‌های دست‌اَش را برای بازی انتخاب می‌کند. عدد کارت بالایی، اولویت و ترتیب بازی شدن کارت‌ها را تعیین خواهد کرد. هر کارت، یک نیروی بالایی و یک نیروی پایینی دارد و وقتی که نوبت -طبق اولویت‌بندی- به بازیکنی می‌رسد، او تصمیم می‌گیرد که از نیروی بالایی یک کارت به‌همراه نیروی پایینی کارت دیگر استفاده کند یا برعکس. بازیکنان باید مراقب باشند زیرا هرچه جلو می‌روند، کارت‌هایی را از دست می‌دهند. اگر پاک‌سازی یک سیاهچال بیش از حد طول بکشد، آن‌ها خسته و مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند

 

3) بازی پاندمیک Pandemic Legacy: Season 1 (2015)

بازی پاندمیک Pandemic Legacy: Season 1 (2015)

بازی فکری Pandemic Legacy: Season 1، یک بازی همکاری مشترک و داستان-محور است که طی ۱۲تا ۲۴جلسه بازی انجام می‌شود، که تعداد آن بستگی به سرعت پیشرفت تیم‌تان دارد. در ابتدا، بازی بسیار مشابه با نسخه‌ی اصلی بازی رومیزی پندمیک شروع می‌شود، که در آن تیم متخصصان مقابله با بیماری‌های فراگیر، در جدال با گذر زمان و پیشرفت بیماری‌ها، سعی در شفای بیماران مناطق آلوده‌شده و تحقیق در رابطه با روش از بین بردن چهار بیماری کشنده، پیش از فراگیر شدن آن‌ها دارند.

 

 

4) بازی آرک نوا Ark Nova (2021)

بازی آرک نوا Ark Nova (2021)

آرک نوا بازیکنان را تحت کنترل باغ وحش مدرن خود قرار می دهد. بازیکنان باید بین حامیان مالی، پروژه های حفاظتی، کارکنان، محوطه ها و تمام جنبه های مدیریت یک باغ وحش موفق تعادل ایجاد کنند. بازی رومیزی Ark Nova کار خارق‌العاده‌ای برای زنده کردن موضوع انجام می‌دهد. همه چیز فقط در مورد داشتن حیوانات نیست، بلکه مدیریت تمام مسئولیت های همراه با آن است

 

 

5) بازی توایلایت امپریوم Twilight Imperium: Fourth Edition (2017)

بازی توایلایت امپریوم Twilight Imperium: Fourth Edition (2017)

Twilight Imperium (نسخه چهارم) یک بازی از فاجعه کهکشانی است که در آن سه تا شش بازیکن نقش یکی از هفده جنبش را که از طریق قدرت نظامی، مانور سیاسی و چانه زنی اقتصادی به رقابت می پردازند، بر عهده دارند. هر جناح بازی تجربه کاملا متفاوت بازی را ارائه می دهد، از Ghosts of Creus به خلیج کرم هاول تا امارات حاکان، استادان تجارت و اقتصاد. این هفده نژاد مسیرهای زیادی را برای پیروزی ارائه می کنند، اما تنها ممکن است بر تخت مکتول رکس به عنوان استادان جدید کهکشان نشسته باشند.

دور از گرگ و میش امپریوری با بازیکنان انتخاب می شود که یکی از هشت کارت استراتژی است که هر دو تعیین کننده بازی هستند و صاحب یک اقدام استراتژیک منحصر به فرد برای آن دوره می شوند. این ممکن است هر چیزی را از ارائه نشانه فرمان اضافی به اجازه دادن به یک بازیکن برای کنترل تجارت در سراسر کهکشان. پس از انتخاب این نقش ها، بازیکنان به نوبت حرکت می کنند ناوگان خود را از سیستم به سیستم، ادعا سیارات جدید برای امپراتوری خود، و درگیر شدن در جنگ و تجارت با جناح های دیگر.

 

 

6) بازی گلوم‌ هون Gloomhaven: Jaws of the Lion (2020)

بازی گلوم‌ هون Gloomhaven: Jaws of the Lion (2020)

این بازی رومیزی Gloomhaven: Jaws of the Lion شامل چهار شخصیت جدید است-Valrath Red Guard (تانک ، کنترل جمعیت) ، Inox Hatchet (آسیب های وسیع) ، Human Voidwarden (پشتیبانی ، کنترل ذهن) و Quatryl Demolitionist (آسیب غوغا ، دستکاری در موانع)-که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در بازی اصلی Gloomhaven.

بازی فکری Gloomhaven: Jaws of the Lion یک بازی مستقل است که قبل از وقایع Gloomhaven اتفاق می افتد.

این بازی همچنین شامل 16 نوع هیولا (از جمله هفت هیولای استاندارد جدید و سه رئیس جدید) و یک کمپین جدید با 25 سناریو است که قهرمانان را دعوت می کند تا در مورد ناپدید شدن های مرموز در شهر تحقیق کنند.

 

7) بازی ترافورمینگ مارس Terraforming Mars (2016)

بازی ترافورمینگ مارس Terraforming Mars (2016)

سفر به مریخ و زندگی کردن در آن یکی از جذاب‌ترین موضوعات تاریخ بشر بوده، به گونه‌ای که کتاب های زیادی درباره آن نوشته شده و فیلم های زیادی نیز در این رابطه ساخته شده است. در بوردگیم / بازی فکری رومیزی Terraforming Mars نیز بازیکنان در نقش کمپانی‌هایی هستند که می‌خواهند شرایط زندگی را برای انسان ها بر روی سیاره‌ی مریخ فراهم کنند. این کمپانی ها با اینکه همگی هدفی مشترک دارند اما هر یک به دنبال انج‍ام پروژه های بزرگتر و کسب درآمد بیشتر می‌باشند.

در بورد گیم ترافورمینگ مارس هر کدام از بازیکنان سعی دارند با انجام پروژه‌های مختلف مریخ را تبدیل به یک سیاره‌ی قابل سکونت کنند.  این امر به سه عامل مهم بستگی دارد: در ابتدا باید سطح اکسیژن به 14 درصد ارتقا پیدا کند دمای هوا نیز به 8 درجه بالای صفر برسد و در نهایت درصد معینی از سطح مریخ را تبدیل به اقیانوس شود
هر زمان این 3 پارامتر حیاتی به حدنصاب برسد بازی تمام می‌شود و سیاره‌ی مریخ آماده است تا انسان ها به آنجا مهاجرت کنند. در نهایت بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده‌ی بازی است.

 

8) بازی پروژه گایا Gaia Project (2017)

9) بازی پروژه گایا Gaia Project (2017)

Gaia Project یا پروژه گایا یک بازی جدید مرتبط با Terra Mystica است. همانطور که در Terra Mystica چهارده فرقه مختلف در هفت سیاره مختلف زندگی می کنند و هر جناح به سیاره های خانگی خود وابسته است

برای پیشرفت و رشد باید در رقابت با سایرین، اقلیم سیاره های همسایه را تبدیل به اقلیم سیاره خود کنند. علاوه بر این، سیاره‌های گایا توسط تمامی فرقه ها قابل استفاده است.همه جناح ها می توانند مهارت های خود را در شش زمینه مختلف توسعه – قابل سکونت ساختن سیاره های دیگر، جهت یابی، هوش مصنوعی ، Gaiaforming ، اقتصاد، پژوهش – که منجر به فناوری پیشرفته و پاداش های ویژه می شود ، تقویت کنند. برای انجام همه اینها ، هر گروه مهارت ها و توانایی های خاصی دارد.

 

9) بازی در طول اعصار Through the Ages: A New Story of Civilization (2015)

12) بازی در طول اعصار Through the Ages: A New Story of Civilization (2015)

بازی Through the Ages، یکی از بهترین بازی‌های استراتژی رومیزی است که وظیفه شما در آن، ساخت یک تمدن و تبدیل شدن به تمدن برتر بازی است.

هر دست بازی، در چهار عصر جریان دارد. بازی از دوران کلاسیک آغاز می‌شود و در طی این چهار عصر، به دوران مدرن می‌رسد. هر یک از گیمرها، باید سعی کنند با دقت و استراتژی منابع خود را مدیریت کنند، تکنولوژی‌های جدید کشف کنند، رهبران مناسب انتخاب کنند، شگفتی‌های معماری بسازند و یک ارتش قوی را تربیت کنند زیرا نشان دادن ضعف در هر یک از این بخش‌ها، باعث می‌شود که حریفان شما، به راحتی به شما حمله کنند و ضربات جبران ناپذیری به تمدن شما وارد کنند.

 

10) بازی جزیره ارواح Spirit Island (2017)

10) بازی جزیره ارواح Spirit Island (2017)

جزیره روح یک بازی همکاری پیچیده و موضوعی در مورد دفاع از جزیره خانه خود را از استعمار مهاجمان است. بازیکنان ارواح مختلفی از زمین هستند که هر کدام دارای قدرت عنصری منحصر به فرد هستند. هر نوبت، بازیکنان به طور همزمان انتخاب می کنند که کدام کارت های قدرت خود را بازی کنند و انرژی را برای انجام این کار صرف کنند. با استفاده از ترکیبی از کارت های قدرت که با روابط عاطفی روح مطابقت می کنند، می توانند جلوه های پاداش رایگان را اعطا کنند. قدرت های فزاینده بلافاصله، قبل از مهاجمان گسترش و ویران می شوند، اما سحر های دیگر، آهسته تر هستند، نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی برای استفاده موثر دارند. در فاز روح، روحیه انرژی را به دست می آورد و چگونگی یا رشد را انتخاب می کند: برای بازگرداندن کارت های قدرت استفاده شده، به دنبال قدرت جدید یا گسترش حضور در مناطق جدید جزیره.

 

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

بهترین مارک و نوع عینک شنا

بهترین مارک و نوع عینک شنا حرفه ای و طبی و بچه گانه و فونیکس و زاگز و fashy و mp و یاماکاوا و سوانس و اسپیدو و ارزان با قیمت

در این مطلب به معرفی پرفروش ترین و جدیدترین و بهترین نوع و برند عینک …