بهترین بازی های رومیزی و بردگیم های جنگی در جهان | جایی نو | جایینو
بهترین بازی های رومیزی و بردگیم های جنگی در جهان
بهترین بازی های رومیزی و بردگیم های جنگی در جهان

بهترین بازی های رومیزی و بردگیم های جنگی در جهان

در این مطلب به معرفی پرفروش ترین و بهترین بازی های رومیزی و بردگیم های جنگی بر اساس رتبه بندی بازی های فکری در سایت BGG می پردازیم :

 

1) بازی گلوم هون Gloomhaven (2017)

بازی گلوم هون Gloomhaven (2017)

در بازی بازی بردگیم گلوم هون Gloomhaven (2017) بازیکنان باید با همکاری با یکدیگر برای پاک‌سازی سیاهچال‌های تهدیدکننده و ویرانه‌های فراموش‌شده اقدام کنند. آن‌ها در این روند، قابلیت‌های خود را از طریق تمرین و تجربه و کسب غنیمت افزایش می‌دهند، مکان‌های جدیدی را برای اکتشاف و کسب غنیمت، جستجو می‌کنند و با تصمیماتی که می‌گیرند، لحظه به لحظه، درخت داستان خود را شاخ و برگ می‌دهند…

در هر نوبت، هر بازیکن، دوتا از کارت‌های دست‌اَش را برای بازی انتخاب می‌کند. عدد کارت بالایی، اولویت و ترتیب بازی شدن کارت‌ها را تعیین خواهد کرد. هر کارت، یک نیروی بالایی و یک نیروی پایینی دارد و وقتی که نوبت -طبق اولویت‌بندی- به بازیکنی می‌رسد، او تصمیم می‌گیرد که از نیروی بالایی یک کارت به‌همراه نیروی پایینی کارت دیگر استفاده کند یا برعکس. بازیکنان باید مراقب باشند زیرا هرچه جلو می‌روند، کارت‌هایی را از دست می‌دهند. اگر پاک‌سازی یک سیاهچال بیش از حد طول بکشد، آن‌ها خسته و مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند

 

2) بازی گلوم‌ هون Gloomhaven: Jaws of the Lion (2020)

بازی گلوم‌ هون Gloomhaven: Jaws of the Lion (2020)

این بازی رومیزی Gloomhaven: Jaws of the Lion شامل چهار شخصیت جدید است-Valrath Red Guard (تانک ، کنترل جمعیت) ، Inox Hatchet (آسیب های وسیع) ، Human Voidwarden (پشتیبانی ، کنترل ذهن) و Quatryl Demolitionist (آسیب غوغا ، دستکاری در موانع)-که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در بازی اصلی Gloomhaven.

بازی فکری Gloomhaven: Jaws of the Lion یک بازی مستقل است که قبل از وقایع Gloomhaven اتفاق می افتد.

این بازی همچنین شامل 16 نوع هیولا (از جمله هفت هیولای استاندارد جدید و سه رئیس جدید) و یک کمپین جدید با 25 سناریو است که قهرمانان را دعوت می کند تا در مورد ناپدید شدن های مرموز در شهر تحقیق کنند.

 

3) بازی جزیره ارواح Spirit Island (2017)

10) بازی جزیره ارواح Spirit Island (2017)

جزیره روح یک بازی همکاری پیچیده و موضوعی در مورد دفاع از جزیره خانه خود را از استعمار مهاجمان است. بازیکنان ارواح مختلفی از زمین هستند که هر کدام دارای قدرت عنصری منحصر به فرد هستند. هر نوبت، بازیکنان به طور همزمان انتخاب می کنند که کدام کارت های قدرت خود را بازی کنند و انرژی را برای انجام این کار صرف کنند. با استفاده از ترکیبی از کارت های قدرت که با روابط عاطفی روح مطابقت می کنند، می توانند جلوه های پاداش رایگان را اعطا کنند. قدرت های فزاینده بلافاصله، قبل از مهاجمان گسترش و ویران می شوند، اما سحر های دیگر، آهسته تر هستند، نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی برای استفاده موثر دارند. در فاز روح، روحیه انرژی را به دست می آورد و چگونگی یا رشد را انتخاب می کند: برای بازگرداندن کارت های قدرت استفاده شده، به دنبال قدرت جدید یا گسترش حضور در مناطق جدید جزیره.

 

4) بازی War of the Ring: Second Edition (2011)

11) بازی War of the Ring: Second Edition (2011)

War of the Ring 2nd Edition یک بازی جنگی-فانتزی با تم ارباب حلقه هاست که در آن یک بازیکن مردم آزاد سرزمین میانه و دیگری ارتش سایه های لرد سارون را کنترل می کند.در روند بازی تاس های به خصوصی وجود دارند که هرکس در نوبتش آنها را انداخته و با توجه به نمادی که وجه به روی تاس نشان می دهد امکان انجام کار هایی از قبیل حرکت دادن نیرو ها یا شخصیت ها،به خدمت گرفتن نیرو و غیره را بدست می آورد.بازی دارای شرایط برد نظامی برای هر دو طرف در ازای تصرف تعداد مشخصی دژ و شهر است اما مردم آزاد از یک شرط دیگر نیز می توانند پیروز شوند و آن رساندن حلقه به محل به وجود آمدنش و نابود کردن آن است.

 

5) بازی سایس Scythe (2016)

16) بازی سایس Scythe (2016)

بازی ” داس Scythe ” ، یک بازی رومیزی در سبک تقسیم کار/اقتصادی است. داستان بازی به سال 1920 بر می گردد. آن زمانی که فصل کشاورزی و جنگ، قلب های شکسته و چرخ دنده های زنگ زده، نوآوری و شجاعت بود. در بازی داس، هر بازیکن در نقش یکی از شخصیت های ارشد از ملل اروپای شرقی وارد بازی می شود. بازیکنان در این بازی در تلاش هستند تا بیشترین سهم را در بدست آوردن اراضی اطراف شهر فاکتوری اسرار آمیز داشته باشند. آن ها سرزمین ها را فتح می کنند، نیروهای جدید استخدام می کنند، منابع را درو می کنند، روستایی ها را بدست می آورند، بناهای مختلف می سازند و ماشین آلات غول پیکر بدست می آورند.

هر بازیکن، بازی را با منابع مختلفی ازقبیل توان، سکه، ظرافت جنگی و جمعیت شروع می کند. همچنین مکان شروع و هدف مخفی متفاوتی هم دارند. مکان شروع هر بازیکن مربوط به قومیت هر شخصیتی می باشد که بازیکن آن را انتخاب کرده است.

 

6) بازی Mage Knight Board Game (2011)

بازی Mage Knight Board Game (2011)

Mage Knight بازی است برای 1 الی 4 نفر که همچون MR بازیکنان یکی از شخصیت های بازی رو انتخاب می کنند و در دنیای بازی به ماجراجویی می پردازند. MK هم از نقشه ماژولار و کاشی های شش ضلعی استفاده می کنه ولی برخلاف MR از مکانیک های مدرن تری مثل deck building بهره می گیره و در عین حال سناریو های مختلفی داره از سناریو های رقابتی گرفته تا همکاری.

بازی رومیزی Mage Knight از زمان عرضه‌اش در سال ۲۰۱۱، همیشه با عبارت «بازی تک‌نفره» گره خورده بود. یک بازی فانتزی حماسی که توسط ولادا چواتیل مشهور طراحی شده است. با اینکه بازی برای یک تا چهار نفر طراحی شده است، اما عموما به عنوان یک بازی تک‌نفره شناخته می‌شود. اگر شما حس کشتن هیولاها، ارتقا دادن شخصیت خودتان یا گشت و گذار در یک فضای فانتزی را دارید، Mage Knight برای شما است. هر چند که برای تجربه این بازی، باید زمان زیادی را صرف کنید و ممکن است هر دست بازی، حتی سه ساعت طول بکشد و هر نوبتی که بازی می‌کنید، باید حساب‌شده و با استراتژی باشد.

برد گیم Mage Knight شما را تحت کنترل یکی از چهار قدرتمند Mage Knights می گذارد، همانطور که می بینید (و تسخیر) گوشه ای از جهان Mage Knight تحت کنترل امپراتوری Atlantean. ارتش خود را بسازید، عرشه خود را با جادوها و اعمال قدرتمند پر کنید، غارها و سیاه چال ها را کشف کنید، و در نهایت، شهرت های قدرتمند را که توسط این جناح یک بار عالی کنترل می شود، تسخیر کنید! در سناریوهای رقابتی، بازیکنان مخالف ممکن است متحد قدرتمند باشند، اما تنها یک نفر قادر به ادعای زمین به عنوان خود خواهد بود. در سناریوهای همکاری، بازیکنان به عنوان یک گروه برنده و یا از دست دادن. قوانین انفرادی نیز گنجانده شده است.

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

بهترین مارک و نوع عینک شنا

بهترین مارک و نوع عینک شنا حرفه ای و طبی و بچه گانه و فونیکس و زاگز و fashy و mp و یاماکاوا و سوانس و اسپیدو و ارزان با قیمت

در این مطلب به معرفی پرفروش ترین و جدیدترین و بهترین نوع و برند عینک …