سوسیس چوریتسو یا چوریتسو حلزونی چیست | خرید و فروش و قیمت سوسیس چوریتسو

در این مطلب به این که سوسیس چوریتسو یا چوریستو حلزونی چیست می پردازیم :

 

 مشاهدۀ قیمت انواع سوسیس

 

سوسیس چوریتسو ( چوریتسو ) چیست

چوریتسو یک نوع سوسیس گوشت خوک است ( البته نه در ایران ! ) . به طور سنتی برای فرم دهی آن از قالب های طبیعی مانند روده ی حیوانات استفاده می شود. این روش از زمان روم باستان استفاده می شده است. سوسیس چوریتسو در اروپا تخمیر، خشک و دودی می شود و بعدا ممکن است بدون پختن برش داده شده و مصرف شود. همینطور ممکن است این سوسیس برای طعم دهی به مواد اولیه دیگر خوراک ها اضافه شود.

چوریتسو سوسیسی باریک است که از همه ی انواع گوشت، چربی یا حتی غضروف تهیه می شود و به صورت دودی و غیر تازه مصرف می شود. چوریتسو از ترکیبی از گوشت خوک برش خورده، چربی خوک، نمک، دانه های کامل فلفل، دارچین ، آشیوت و دیگر انواع ادویه تهیه می شود. به همین دلیل است که این سوسیس به رنگ قرمز عمیق و خاص خودش در می آید.

 مشاهدۀ قیمت انواع سوسیس

تفاوت میان چوریتسو و سوسیس چیست

1- چوریتسو از گوشت خوک ساخته می شود. چوریتسو سوسیس گوشت خوک نرم شده یا خرد شده ای است که بسیار طعم دار شده است و عموما از آن در سبک آشپزی اسپانیایی یا مکزیکی استفاده می شود. چوریتسو ی مکزیکی از گوشت خوک تازه (خام، نپخته) تهیه می شود، در حالی که نسخه ی اسپانیایی آن معمولا دودی می شود.

 

 مشاهدۀ قیمت انواع سوسیس

تفاوت میان چوریتسو و پپرونی چیست

پپرونی آمریکایی است، اما چوریتسو مکزیکی یا اسپانیا است. پپرونی از ترکیب دو یا چند نوع گوشت تهیه می شود، اما چوریتسو تنها از یک نوع گوشت خوک تهیه می شود.

آیا خوردن چوریتسو ضرری ندارد

چوریتسو می تواند به عنوان یک سوسیس کامل یا چوریتسوی پخته ی نرم شده خریداری شود، هر دوی این ها باید قبل از مصرف پخته شوند. اما سوسیس خشک شده سفت تر می تواند بدون پخته شدن به مصرف برسد. این نوع سوسیس همینطور به صورت خورد شده در اندازه های کوچک، مانند سالامی هم به فروش می رسد و می توانید از آن به صورت خام به عنوان تاپاس لذت ببرید.

 مشاهدۀ قیمت انواع سوسیس

آیا سالامی مانند چوریتسو است

هر دوی این سوسیس ها با گوشت خشک شده ای تهیه می شوند که در روده ی حیوانات قالب گیری می شوند و هر دو اصالتا در کشوری تولید شده اند که امروز آن را به نام ایتالیا می شناسیم. ریشه ی چوریتسو به دوران روم باستان باز می گردد، و سالامی یک سوسیس است که روش درست کردن آن از سبک آشپزی ایتالیایی الهام گرفته شده است. اما چوریتسو از سالامی نرم تر و بسیار تند تر است. سالامی کاملا پخته می شود به همین دلیل سفت تر است.

 

 

 مشاهدۀ قیمت انواع سوسیس

 

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

در این مطلب به معرفی جدیدترین و بهترین و پرفروش ترین بازی های فکری رومیزی …