اکشن فیگور چیست و چگونه ساخته می شود | جایی نو | جایینو

اکشن فیگور چیست و چگونه ساخته می شود

ما در این مطلب به  اکشن فیگور چیست و چگونه ساخته می شود می پردازیم :

 

 مشاهدۀ قیمت انواع اکشن فیگور

 

فیگورها در تنوع زیادی وجود دارند. از انواع برند ها می توان به برندهای بزرگی همچون دیزنی ، هازبرد ، کریزی تویز و نکا اشاره کرد برای اولین بار از اکشن فیگور در سال ۱۹۶۴ توسط Don Levine در شرکت Hasbro، برای معرفی اسباب بازی جدید خود به نام G.I.Joe استفاده شد.  .این شخصیت ها ، برگرفته از فیلم ها ،سریال ها ، انیمیشن ها ، شخصیت های تلویزیونی و کارتونی و کتاب های مصور است. شخصیت ها ، شامل افراد سرشناس در حوزه های مختلف مانند ورزشکاران ، هنرمندان تلویزیون و سینما ، خواننده ها باشد .

این شخصیت ها ممکن است حقیقی و یا تخیلی باشد. در اغلب موارد شخصیت های تخیلی برگرفته از فیلم ها، سریال ها، انیمیشن ها، کتاب ها، شخصیت های تلویزیونی، بازی های ویدیویی و … است. شخصیت های حقیقی نیز معمولا شامل افراد سرشناس در حوزه های مختلف مانند ورزشکاران، سیاست مداران، هنرمندان سینما و تلویزیون، خواننده ها، ورزشکاران و … می باشد.

 

سال ۱۹۸۴ با معرفی مجموعه “ترانسفورماتور”، اکشن فیگورها به سطح جدیدی از پیچیدگی رسیدند. ترانسفورماتور ها روبات هایی بودند که قادر به تبدیل شدن به اشیاء دیگر بودند، مانند جت های جنگنده، تانک ها، و یا مسابقات قهرمانی که همچنان محبوب هستند.

 

 مشاهدۀ قیمت انواع اکشن فیگور

 

 

اکشن فیگور چگونه ساخته می شود

طرح اولیه
برخی از مجسمه سازان برای اطمینان از اینکه اکشن فیگور تا حد امکان طبیعی شود، از مدل های انسانی برای کار طراحی خود استفاده کنند. فرآیند مجسمه سازی، بسته به مهارت و سرعت مجسمه ساز حدود دو هفته به طول انجامد. درصورت تجدید نظر، این فرایند ممکن است چند بار تکرار شود. به طور معمول مراحل طراحی اولیه چندین ماه زمان نیاز خواهد داشت.

بعد از انتخاب شخصیت، ایجاد نمونه اولیه رُسی است. مدل اولیه با خم کردن سیمهای آلومینیومی به منظور ایجاد ستون فقرات شکل، به نام آرماتور ساخته می شود. شکل سیم شامل طرح کلی سلاح و پاها است که در موضع عمومی قرار گرفته است که این فیگور به آن صورت فرض می شود. سپس مجسمه ساز سنگ را به آرماتور اضافه می کند تا وزن و شکل اساسی مورد نظر را بدست آورد. ویژگی های سر و صورت اکشن فیگور، جداگانه و با جزئیات بیشتری ایجاد می شود. مجسمه ساز از ابزارهای مختلف مانند حلقه سیم استفاده می کند تا خاک رس را برش دهد و جزئیات صورت را نشان دهد.

 

مواد خام
سیم آلومینیومی، خاک رس مدل سازی و ابزارهای مختلف مجسمه سازی برای ایجاد نمونه اولیه استفاده می شود. شکل واقعی از یک رزین پلاستیکی، از قبیل Acrylonitrile Butadiene Styrene) ABS) ساخته شده است. رزین نوعی پلاستیک سخت است که برای ساخت بدن اصلی استفاده می شود. پلاستیک های نرم تر مانند پلیپروپیلن و پلی اتیلن معمولا برای ساخت قطعات کوچکتر و لوازم آرایشی استفاده می شود. پارچه های گوناگون مانند rayon و نایلون ممکن است برای اجزای صحنه و لباس از جمله لباس های بدن، کلاه و ماسک صورت استفاده شود.علاوه بر این، اسباب بازی هایی با جزئیات بیشتر ممکن است حاوی قطعات کوچک مینیاتوری باشد که جلوه های صوتی و تصویری را ارائه می دهند.

ایجاد قالب
قالب اصلی یا مجموعه ای از قالب ها از نمونه اولیه ساخته شده است. این قالب ها برای تولید انبوه قطعات ساخته شده برای اکشن فیگور استفاده می شود. تقریبا دو سوم از زمان لازم برای ایجاد یک اکشن فیگور، صرف ساخت قالب ها می شود. الگوهای مبتنی بر نمونه اولیه برای هر قطعه ساخته شده و برای تولید خط مونتاژ ارسال می شود.

بعضی اکشن فیگورها، به سادگی از یک قطعه از پلاستیک ساخته می شوند و شامل یک اسکلت سیم است که اجازه حرکت محدودی را می دهد. برای اکشن فیگورهایی با جزئیات بیشتر، هر بخش متحرک به عنوان یک جزء جداگانه قالب بندی می شود. به عنوان مثال، اسباب بازی جنگ ستارگان با سینه توخالی و اندام های وینیل جامد طراحی شده است. فیگور به طور کلی با مفاصل متحرک ساخته می شود که اجازه حرکت اندام را می دهد. این نوع اکشن فیگورها، شامل واشر در مفصل بازوها و پاها و دنده های کوچک است که اجازه می دهد که به هر زاویه ای خم شود و آن را نگه دارد.

مونتاژ
بعد از اینکه تمام اجزای پلاستیکی قالب ساخته شد، ساخت اکشن فیگورها آغاز می شود. به جای چسب، برخی از قطعات ممکن است با یک روش سیلندر اولتراسونیک که با استفاده از ارتعاشات فرکانس بالا برای پلاستیکی با هم مخلوط می شود، پیوند داده شود. این فرایند، مهر و موم تنگ تر بین قطعات و یک نخ بسیار نازک و تقریبا نامرئی ایجاد می کند. Hasbro با استفاده از این فرایند بدون کاهش سرعت تولید، در ساخت اکشن فیگور، سطح بالایی از جزئیات را ایجاد کرد. فقط از چسب برای اتصال برخی از قطعات کمکی مانند پرده سینه و چکمه استفاده می شود.

 

 مشاهدۀ قیمت انواع اکشن فیگور

 

 

دربارۀ جایینو

بلاگ جایینو | پایگاه اینترنتی آموزش ترفند های خرید و فروش املاک , تبلیغات و بازاریابی , ثروت و موفقیت , دکوراسیون داخلی و فنگ شویی

Check Also

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

پرفروش ترین و بهترین بردگیم های معروف جهان | معرفی 50 برد گیم برتر دنیا

در این مطلب به معرفی جدیدترین و بهترین و پرفروش ترین بازی های فکری رومیزی …