راهنمای خرید کاندوم
راهنمای خرید کاندوم و انتخاب سایز و جنس و نوع کاندوم

راهنمای خرید کاندوم و انتخاب سایز و جنس و نوع کاندوم همراه با عکس

هنگام خرید کاندوم مهمترین نکاتی که به آن ها باید توجه کنید به شرح زیرند :

چگونه سایز کاندوم را انتخاب کنیم

اگر کاندوم برای آلت تناسلی خیلی کوچک باشد، احتمال پاره شدن آن در طول رابطه‌ی جنسی زیاد است به این دلیل که فراتر از قدرتی که دارد کش می‌آید. از سوی دیگر، کاندومی که خیلی بزرگ است ممکن است سر بخورد یا دربیاید. و چنین اتفاقی می‌تواند سبب بارداری ناخواسته و بروز بیماری‌های منتقله از راه رابطه‌ی جنسی شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کاندوم

 

اگر شما به تازگی استفاده از کاندوم را شروع کرده‌اید، برای خرید کاندوم سایز نرمال را انتخاب کنید. پس از بار اول که آن را استفاده کردید، می‌توانید سایز بزرگ‌تر یا کوچک‌تر را بسته به آلت تناسلی خودتان خریداری کنید.

شرکت‌های تولیدکننده کاندوم همچنین یک نمودار سایز را ارائه می‌دهند که بر اساس آن می‌توانید کاندوم مناسب خودتان را انتخاب کنید. بنابراین قرار نیست به فروشگاه بروید و هر چه که به چشم‌تان خورد بخرید. همچنین خرید یک بسته بزرگ کاندوم نامناسب هدر دادن پول‌تان است. اما اگر سایز مناسب را انتخاب کنید، نه تنها در پول‌تان صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه کاندوم‌ها نیز تلف نخواهند شد.

فقط به یاد داشته باشید که برای خرید کاندوم باید عوامل دیگری مانند میزان محافظت و کارآیی آن را نیز مورد توجه قرار دهید. و فقط راحتی آن مد نظرتان نباشد.

 

 

 

چگونگی سایز بندی کاندوم

 

سایزهای مختلف کاندوم را در این‌جا می‌بینید:

کاندوم سایز کوچک ۴۴ میلی‌متر (عرض) در ۱۶۰ میلی‌متر (طول)
کاندوم سایز متوسط ۵۰ میلی‌متر (عرض) ۲۰۰.۶۶ میلی‌متر (طول)
کاندوم سایز بزرگ ۵۳ میلی‌متر (عرض) ۲۰۰.۶۶ میلی‌متر (طول)

کاندوم سایز فوق‌العاده بزرگ ۵۷.۱۵ میلی‌متر (عرض) ۲۰۵.۷۴ میلی‌متر (طول)

قبل از خرید کاندوم بدانید که کدام سایز کاندوم مناسب شما است !

امروزه اکثر کاندوم ها تحت استاندارهای جهانی و در یک سایز نرمال و متوسط تهیه می شوند و در صورتی که آلت شما با سایز های رایج موجود در بازار راحت نیست باید کاندوم کوچکتر و یا کاندوم بزرگتر را تهیه کنید. بنابراین سه سایز برای کاندوم وجود دارد :
• کاندوم سایز نرمال
• کاندوم بزرگ
• کاندوم کوچک

سایز کاندوم مهم است چون اگر بسیار کوچک و تنگ باشد احتمال پارگی آن بسیار زیاد است و در صورتی که بزرگتر از سایز آلت شما باشد احتمال درآمدن آن در حین رابطه جنسی زیاد است و همچنین زمانی که کاندوم بزرگتر از آلت شما باشد نمی تواند به خوبی از مایع منی محافظت کنتد و آن را نگه دارد و احتمال بارداری یا انتقال بیماری های جنسی افزایش می باید.
اگر برای بار اول است که می خواهید از کاندوم استفاده کنید سایز نرمال و استاندارد که در بازار رایج است را ابتدا آزمایش کنید.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کاندوم

 

در مورد راحتی، اندازه‌ی سر کاندوم است که این مزیت را فراهم می‌کند. و دلیل اهمیت سایز سر کاندوم این است که سر آلت تناسلی بیش‌ترین تعداد عصب را دارد. و شما باید بدانید که اندازه‌های این قسمت بسیار متفاوت هستند. در پایان، همه چیز بستگی دارد به سبک کاندوم و برندی که انتخاب می‌کنید.

بسیاری از تولیدکنندگان شکلی شبیه به بادکنک را به نوک کاندوم می‌‌دهند و همین حداکثر راحتی را در قسمت سر ایجاد می‌کند. برعکس، برخی از برندها کاندوم را کمی تنگ‌تر تولید می‌کنند. در واقع، تعداد کمی از کاندوم‌ها با ضخامت بیش‌تر تولید می‌شوند. و چنین کیفیتی سبب می‌شود که حالت کشسانی کاندوم کم شود.

 

اندازه‌ گیری آلت تناسلی برای خرید کاندوم

شما باید مطمئن شوید که اندازه‌ی آلت تناسلی شما چه‌قدر است. اکثر مردان دست کم یک بار از روی کنجکاوی آلت تناسلی خود را اندازه‌گیری می‌کنند. اما اغلب آن‌ها اندازه‌ی دقیق را به دست نمی‌آورند.

بنابراین مهم است که یک دقیقه بیش‌تر زمان بگذارید تا اندازه‌ی دقیق را به دست بیاورید. هنگامی که این اطلاعات را به دست آوردید، از این تلاش اضافی که صرف کردید پشیمان نخواهید شد چرا که با پوشیدن یک کاندوم مناسب، نه تنها شانس حفاظت، بلکه لذت را نیز افزایش می‌دهید.

اندازه‌ی طول کاندوم همان اندازه‌ی آلت تناسلی شما نیست. در واقع شما باید در طول فرآیند اندازه‌گیری، نوک مخزن کاندوم و فضای انزال آلت تناسلی را در نظر بگیرید.

 

چگونه آلتمان را اندازه بگیریم

بعید نیست همه پسرها و مردها یک زمانی از سر کنجکاوری آلت خود را اندازه‌گیری کرده باشند اما احتمالاً این اندازه‌گیری چندان دقیق نبوده است. کنار گذاشتن یکی دو دقیقه برای اندازه‌گیری دقیق آلت و در نتیجه لذت و امنیت بیشتر در اثر انتخاب کاندوم درست کاملاً به صرفه است.

 

تجهیزات مورد نیاز برای اندازه‌ گیری اندازه آلت تناسلی

قلم، کاغذ و متر. اگر متر ندارید، نخ و خط‌کش هم خوب است.
وسایل لازم را آماده کنید.

وقتی آلت‌تان به طور کامل بلند شده‌است، نخ یا متر را در پایه شفت قرار دهید. پایه‌ی شفت همان قسمتی است که شفت به استخوان شرمگاهی متصل است.

تمام طول آلت تناسلی خود را تا نوک اندازه‌گیری کنید. از یک قلم برای درج علامت روی نخ یا متر استفاده کنید.

سپس متر یا نخ را دور آلت تناسلی ببندید تا سایز دور آن را نیز اندازه‌گیری کنید. اما در حین انجام این کار، از فشار دادن شفت پرهیز کنید. و بستن نخ دور آلت را از قسمت زیرین شروع کنید. به این ترتیب علامت زدن متر یا نخ برای‌تان آسان‌تر خواهد بود.

هنگام استفاده از نخ، آن را روی یک سطح صاف قرار بدهید. سپس قسمت علامت‌گذاری شده را با خط‌کش اندازه‌گیری کنید.

برای اندازه‌گیری طول، نیاز است که آلت در حالت نعوظ (راست شده) باشد.

سپس یک سر خط‌کش را در انتهای آلت (سمت شکم) و بالای آن قرار دهید و سر دیگر خط‌کش را تا سر آلت و نوک آن بکشید.

سپس اندازه را یادداشت کنید.

 

طول کاندوم‌ها معمولاً بزرگتر از نیاز عمومی طراحی شده است بنابراین اندازه‌گیری طول آلت صرفاً برای اطلاع خودتان است. طول کاندوم معمولاً با عنوان Length روی بسته‌بندی کاندوم ذکر شده است. اگر اندازه طول آلت شما کمتر از این عدد باشد محصول از نظر طولی مناسب شماست.

 

برای اندازه‌گیری محیط آلت که در تعیین سایز نقش مهمتری دارد کافیست در همان حالت نعوظ، خط‌‌کش را یک سانتیمتر بالاتر از انتهای آلت به دور آن بپیچید بدون اینکه آلت تحت فشار قرار گیرد. محیط را هم یادداشت کنید.
با داشتن این عدد می‌توانید از کاندوم متناسب خود استفاده کنید. با سایت جایینو همراه باشید . اندازه محیط برای انتخاب سایز کاندوم در اولویت است زیرا معمولاً کاندوم‌ها آنقدر بلند ساخته می‌شوند که نگران طول آنها در سایزهای مختلف نباشیم. حالا سوال اینجاست که چه نسبتی میان این اعداد و پهنای اسمی درج شده روی بسته کاندوم برقرار است یا به عبارتی کدام کاندوم مناسب ما است؟

 

حالا می‌رسیم به تعیین کاندوم مناسب. همانطور که متوجه شده‌اید اندازه پهنای اسمی یا Nominal Width درج شده روی بسته‌بندی کاندوم با اندازه محیط آلت تفاوت دارد. اما این دو با هم در ارتباط هستند.
استفاده از جدول زیر کمک می‌کند که کاندوم مناسب خود را انتخاب کنید.

 

ارتباط محیط آلت با پهنای اسمی

محیط آلت سایز پهنای اسمی یا Nominal Width پیشنهادی
کوچتر از ۱۱۹ میلیمتر : کاندومهای سایز کوچک
۱۱۹ تا ۱۳۰ میلیمتر : کاندومهای سایز متوسط یا معمولی
بیش از ۱۳۰ میلیمتر : کاندومهای سایز بزرگ

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کاندوم

 

ویدئوی آموزش انتخاب سایز کاندوم بر اساس طول و قطر آلت تناسلی

این ویدئو را می توانید با کلیک روی دکمه زیر دانلود کنید :

دانلود ویدئو

 

جنس کاندوم را بشناسید

کاندومها از نظر جنس به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند: طبیعی و مصنوعی

 

 

 

کاندوم لاتکس طبیعی

 

کاندومهای طبیعی را از جنسهای مختلف می سازند که شایعترین آنها لاتکس طبیعی و پلاستیک است. امروزه اکثر کاندومها از لاتکس طبیعی درست شده اند. این نوع کاندومها موثرترین روش در جلوگیری از ابتلا به بیماریهای آمیزشی هستند. کاندومهای از جنس لاتکس طبیعی تا ۸۰۰ درصد اندازه خود قابل کشش هستند. این کاندومها از نظر وجود سوراخ با جریان برق تست می شوند. امروزه تمامی کارخانجات سازنده کاندوم باید از استاندارد۴۰۴۷ ISO پیروی کنند. با اینکه کاندومهای از جنس لاتکس آنها را پر مصرف ترین کاندوم کرده است ولی آنها یک عده عیوبی هم دارند.

 

عیوب کاندوم های لاتکس عبارتند از:

 

√ اگر این کاندومها با مرطوب کننده های روغنی مثل لوسیون دست و صورت و وازلین استفاده شوند دچار آسیب می شوند. تماس با مواد روغنی سبب پاره شدن این کاندومها می شود.
√ تعدادی از افراد به لاتکس حساسیت دارند و نمی توانند از آن استفاده کنند. در سال ۲۰۰۹ کاندومی از جنس وایتکس (Vytex) ساخته شد که در آن ۹۰ درصد پروتئینهائی که در لاتکس طبیعی سبب حساسیت می شدند، حذف شده اند. یک نوع کاندوم عاری از مواد حساسیت ساخته شده است که جنس آن از لاتکس مصنوعی است که پلی ایزوپرن نامیده می شود.

 

کاندوم پلی یورتان

معروفترین این نوع کاندومها، کاندومهائی هستند که از پلی یورتان (Polyurethan) ساخته شده اند. سایر انواع کاندومهای مصنوعی که مورد استفاده قرار می گیرند کاندومهائی هستند که از رزین AT-10 و پلی ایزوپرن (Polyisoprene) ساخته شده اند. کاندومهای پلی یورتان ضخامت خیلی اندک دارند و فوق العاده نازک هستند. ضخامت آنها از چهار تا هفت صدم میلی متر متفاوت است.

علت برتری کاندومهای پلی یورتان نسبت به کاندومهای لاتکس :

√ حرارات را خیلی بهتر از کاندومهای از جنس لاتکس منتقل می کنند.
√ در مقابل حرارت و اشعه ماوراء بنفش حساسیت کمتری دارند بنابراین نگهداری آنها ساده تر است.
√ کاندومهای پلی یورتان با مواد مرطوب کننده حاوی روغن قابل استفاده هستند.
√ خیلی کمتر از لاتکس حساسیت زا می باشند.
√ فاقد بو هستند.

 

عیوب کاندومهای پلی یورتان

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مصرف کاندومهای پلی یورتان را برای جلوگیری از حاملگی و بیماریهای آمیزشی مورد تائید قرار داده است. اما این کاندومها دارای عیوب زیر نیز می باشند:
• کاندومهای پلی یورتان بخوبی کش نمی آیند بنابراین بیشتر مستعد پاره شدن می باشند.
• زود شکل خود را از دست می دهند.
• گرانتر هستند.
کاندومهای مصنوعی پلی ایزوپرن یک نوع لاتکس مصنوعی می باشند و در ضمن اینکه خیلی گرانتر هستند ولی همان مزایای کاندومهای لاتکس طبیعی را دارا می باشند. این کاندومها نیز حرارت را خیلی خوب هدایت می کنند ولی برخلاف کاندومهای پلی یورتان قابل استفاده با مواد مرطوب کننده روغنی نیستند.

منبع : 
http://jayino.com/blog/useful-articles/condom-purchase-guide/

 

کاندوم زنانه

این نوع کاندوم یک جایگزین عالی برای کاندو‌م مردانه است. آن‌ها به عنوان یک مانع موثر برای جلوگیری از بارداری عمل می‌کنند، در حالی که سبب پیشگیری از انتقال HIV و STDs نیز می‌شوند.
این نوع کاندوم گردن رحم را کاملا می پوشاند و در بیرون تا اندازه ای لبهای دستگاه تناسلی را نیز پوشش می دهد. این نوع کاندوم از ورود اسپرم به رحم جلوگیری می کند. پس از هر بار رابطه جنسی کاندوم باید دورانداخته شود و در صورت لزوم از کاندوم جدید استفاده شود. کاندوم زنانه ۷۵ درصد از حاملگی جلوگیری می کند ولی میزان جلوگیری از بیماریهای آمیزشی به همان اندازه کاندوم های مردانه نیست.

 

 

هیچوقت نباید کاندوم زنانه همراه با کاندوم مردانه استفاده شود چون موجب پارگی کاندوم می شود .

 

کاندوم‌های زنانه ساختار لاتکس ندارند و در عوض با نیتریل تولید می‌شوند. و زنان می‌توانند آن‌ها را داخل مقعد یا واژن‌شان فرو کنند.

 

 

از ۲ کاندوم روی هم استفاده نکنید. استفاده از دو کاندوم به این معنا نیست که شما دو لایه‌ی محافظتی خواهید داشت

در واقع، چنین کاری اثر عکس دارد بدان معنا که اگر شما ۲ کاندوم بپوشید، شانس پارگی هر دو بسیار زیاد است. بنابراین تمام هدفی که از پوشیدن کاندوم دارید با شکست مواجه می‌شود.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کاندوم

 

سن خرید کاندوم

خرید کاندوم  هیچ محدودیت و شرط سنی ایی ندارد و می‌توانید آن‌ را از هر سوپر مارکت ، فروشگاه زنجیره ای یا داروخانه ای تهیه کنید

 

علت پاره شدن کاندوم چیست ؟

خیلی کهنه باشد

اگر از تاریخ انقضاء کاندوم گذشته است از آن نباید استفاده کرد.

 

کاندوم با سایز خیلی کوچک

همیشه باید از کاندوم با سایز مناسب استفاده کرد.

 

نگهداری نامناسب

گرما سبب کاهش استحکام کاندومهای از جنس لاتکس می شود بنابراین نباید آنها را در مکانهای گرم مثل داشبورد ماسین نگهداشت.

 

عدم وجود رطوبت کافی

در صورت لزوم باید به مقدار کافی از مواد مرطوب کننده استفاده کرد و گرنه کاندوم در معرض پاره شدن خواهد بود.

 

استفاده از مواد مرطوب کننده غیر استاندارد

مواد مرطوب کننده حاوی روغن مثل وازلین،‌ روغن بچه و یا روغنهای گیاهی نباید با کاندوم های از جنس لاتکس استفاده شوند. چون این مواد سبب آسیب شدید به استحکام کاندوم می شوند.

 

 

خرید کاندوم ارزان

یک روش برای ارزان تر شدن کاندوم در خرید این است که کاندوم ها رو بسته ای خرید کنید چون  بسته های سه تایی خیلی گرون تر از بسته های ۱۲ تایی فروخته میشند . دلیلش اینه که هزینه بیشتری برای بسته بندی ۴ بسته کاندوم ۳ تایی در مقایسه با یک بسته ی ۱۲ تایی میشه .

در واقع کاندوم های سه تایی معمولاً ۳۰ درصد گران تر از کاندوم های ۱۲ تایی به فروش میرسند .

یعنی اگر یک بسته سه تایی رو ۵۰۰۰ تومان بخرید ، ۴*۳=۱۲ پس باید ۴ تا سه تایی بخرید که میشه ۴*۵=۲۰ هزار تومان .

در صورتی که اگر یک بسته ۱۲ تایی بخرید میشه ۱۴ هزار تومان .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع کاندوم

 

تا 80 درصد تخفیف

دربارۀ جایینو

وبلاگ جایی نو شامل مقالات راهنمای خرید و در زمینه تبلیغات و بازاریابی و املاک و سبک زندگی و موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد

Check Also

بهترین مارک و مدل هایلایتر لب و بدن و صورت مایع و مدادی و پودری وت اند وایلد و استابیلو و رولوشن و گلدن رز و آناستازیا و هدی بیوتی و اسنس و مک و ایکونیک و رزبری و یوشاس و ارزان با قیمت

در این مطلب به معرفی پرفروش ترین و جدیدترین و بهترین نوع و برند هایلایتر …